2020 DGS Tercih Robotu

DGS’ye giren aday kişiler açıklanan ya da kendi hesapladıkları puan sonucu hangi üniversiteye girebileceğini merak etmekte. Birçok aday hayallerini kurduğu ve kazanmak istediği üniversite için oldukça heyecanlı durumda. Bu yüzden elde ettiği puan ya da sıralama ile istediği yeri başarılı bir şekilde kazanıp kazanmadığını merak ediyor.

Aday kişiler 2020 kitapçığına bakıp tüm üniversiteleri araştırarak zaman kaybetmek istemiyor. Bu yüzden dgs tercih robotu üzerinden 1 dakikalık işlem ile hangi üniversitelere ulaştığını bilmek istiyor. Ayrıca hayallerinde olan okul hakkında bilgiye de kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyor.

DGS sınav sonucunu elde eden adaylar için bir başka merak konusu ise dgs tercih robotu ne zaman açıklanacak olmaktadır. Tercih robotlarında son görülen kitapçık yılı 2019 olduğu için herkes yılımızın kitapçığını da bekliyor. Peki dgs tercih robotu ne zaman açıklanacak, işte bilgiler.

2020 DGS Tercih Robotu Nasıl Çalışır?

Her aday sınav sonucuna ulaştıktan sonra hangi okulu ya da istediği üniversiteyi kazandı mı hemen bilmek istiyor. Bu yüzden tercih robotu ile kısa süre içerisinde sonuca ulaşmak istiyor. Peki dgs tercih robotu nasıl çalışmaktadır?

DGS tercih robotu her adaya bir kolaylık oluşturmakta. İlk olarak adayları kitapçık ile uğraştırıp zaman kaybettirmekten alıkoyuyor. Üstelik sadece 1 dakika içerisinde sonuçları gösteriyor. DGS tercih robotu üzerinden ilk önce kitapçık yılı seçiliyor. Daha sonra mezun olduğunuz bölümü yazmanızı isteyerek sizlere uygun olan birden çok seçilebilecek bölüm sunuyor. Ardından elde ettiğiniz puan ve hangi şehre gitmek istiyorsanız yazdığınızda sizlere daha net sonuçlar çıkarıyor. Son olarak da üniversite türü ve öğrenim türünü girip size tüm sonuçları en uygun şekilde listeliyor. Bu sayede her aday hangi okula gidebileceğini ya da hayal ettiği okulu kazanıp kazanmadığını çok kısa bir süre içerisinde öğreniyor. 2020 dgs tercih robotu ne zaman açıklanırsa her aday kişi için bir kolaylık sağlanmış oluyor.

DGS tercih robotunun sağladığı kolaylık ile aday olan öğrenciler istediği sonuçlara kısa bir süre içerinde erişebiliyor.

 

 

DGS 2020 Tercih Robutu İçin Linki Tıklayınız.

 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.