2020 DGS Tercihleri Ne Zaman?

DGS tercihleri için heyecan dorukta! Üniversitelerin çeşitli önlisans bölümlerinde aldıkları iki senelik eğitimi dört yıla tamamlamak isteyen yüz binlerce aday için Dikey Geçiş Sınavı sonuçları geride bıraktığımız haftalarda açıklanmıştı. Adaylar şimdiyse 2020 DGS tercih kılavuzu ile birlikte üniversite kontenjanları, taban puanları gibi tercih süreci hakkında çeşitli konularla ilgili bilgi edinmeye çalışıyor.

Tercih işleminin tamamlanmasının ardından adaylar, tercih süresi dahilinde, kullanıcı adı ve şifreleri ile https://ais.Osym.Gov.Tr internet adresine girdikten sonra muhakkak  tercihlerini tekrar kontrol etmeli ve çıktısını alıp saklamalıdır.

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM ile 2020 DGS tercih kılavuzu yayınlandı mı, kontenjan ve taban puanları belli oldu mu?

DGS Tercihleri 2020 Ne Zaman Yapılacak?

Bu doğrultuda, '2020 DGS tercihleri ne zaman, hangi tarih boyunca yapılacak?' sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Öyle ki, adayların istedikleri üniversite ve bölüme gidip gidemeyecekleri DGS tercihleri ile birlikte belli olacak.

DGS Taban Puanları Ve Kontenjanları Açıklandı Mı?

DGS tercih kılavuzu ile birlikte üniversite taban puanları ve kontenjanları da belli olacak. Geçtiğimiz yıla ilişkin taban puanları ÖSYM’nin sitesinden inceleyebilirsiniz.

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM ile 2020 DGS tercih kılavuzu yayınlandı mı, kontenjan ve taban puanları belli oldu mu?

DGS İle Geçiş Yapılabilecek Bölümler Hangileri?

DGS ile geçiş yapılabilecek bölümler listesi, ÖSYM tarafından yayınlanan tercih kılavuzunda yer almakta. Aşağıdaki linke tıklayarak geride bıraktığımız yıla ilişkin "Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları"nı inceleyebilir, geçiş yapmak arzu ettiğiniz bölümü kontrol edebilirsiniz.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.