2020 yılı adli yargı hakimliği ve idari yargı hakimliği ne zaman

Hakimlik sınavı 2020 bu yılda hakim olmak isteyen adaylar için belli oldu. 2020 yılı zamanı idari yargı hakimliği ve adli yargı hakimliği sınavı ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler yazımız içerisinde yer almaktadır.

Hakimlik sınavına Adalet Bakanlığı kapsamında çalışan Hakim ve Savcı olarak görev almak isteyen Hukuk Fakültesi mezunu adaylar ve aynı zamanda idari yargı hakimliği için belirlenmiş olup diğer alanlardan mezun olan adaylar girecektir. Hakimlik sınavı iki aşamalı olarak yapılır. Yazılı sınav ve sözlü mülakat olmak üzere iki ayrı sınava adaylar girer ter dökecek ve hakim ya da savcı olmak için yarışacaktır. Her iki aşamayı da başarılı şekilde atlatan adaylar Hakim ya da savcı olarak görevlerine başlayabileceklerdir.

 

2020 Adli Yargı Hakimliği ve İdari Yargı Hakimliği Sınavı Ne Zaman Olacak?

2020 yılı adli yargı hakimliği ve idari yargı hakimliği sınavı her yıl olduğu gibi bu yıl da yıl sonuna doğru yapılması planlanmaktadır. Bu yıl da yine diğer yıllarda olduğu gibi yılın son ayı olan Aralık ayında sınavın yapılması planlanmaktadır. Sınav tarihi olarak kesin bilgi ise şu için verilmemektedir. Diğer alımlara göre hakim alımları az olduğu için daha henüz net bir sınav bilgisi henüz yoktur. Güncel bilgiler olduğu zaman siz değerli okurlarımız için güncel sınav bilgisinin paylaşımı yapılabilir.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.