2021 ALES 1. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenmekte olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları sınava katılım sağlayan binlerce adayın merak konusu oldu. ÖSYM tarafından ÖSYM ALES/1 temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının internet sitesi üzerinden erişime açıldığı duyuruldu. Sınava katılım sağlamakta olan adaylar 2 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ALES 1. Dönem sınavının sonuçlarını büyük bir heyecan ile bekliyor ve ALES sonuçları ne zama açıklanacak diye merak ediyor. 2021 ALES 1. dönem sonuç tarihi belli oldu.

2021-ALES/1 sınavı 02 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşti. Sınava katılım sağlamakta olan adaylar 1. Dönem ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi büyük bir merakla bekliyor. Binlerce kişinin aklında ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ALES 1. dönem sonuç tarihi belli oldu mu diye sorular geçiyor.

ALES Nedir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının kısaltımı olarak bilinmekte olan ALES sınavı, ülkemizde lisansüstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek olan adayların seçiminde, teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarında, ilgili kurumların kullanacakları puanlama sisteminde etkin tutulan bir sınavdır. ALES sınavında alınan puan ortalamaları istenildiği durumda

yukarıda belirtilmekte olan işlemler için ilgili kurumlara adaylar tarafından sunulabilmektedir.

2021 ALES 1. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Merkezi Başkanlığı'nın sene başında resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ÖSYM Sınav Takvimi'ne göre 2021 yılı ALES 1. Dönem sınav sonuçları 27 Mayıs 2021'de açıklanacak şeklinde duyuruldu.

ÖSYM ALES Temel Soru Kitapçığı Ve Cevap Anahtarı

Binlerce aday tarafından büyük bir merakla beklenen 2021 ALES temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden sınava başvuru yapan tüm adaylar, 10 gün boyunca ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresini kullanarak T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş sağlayarak soruların tamamına erişim sağlayabilecektir.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif hakları tamamen ÖSYM'ye ait olan sorular, yazılı izin olmadan çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayımlanamayacak.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.