2021 ALES Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından geçtiğimiz hafta düzenlenen ALES/3 sınav sonucunu merak edenler Google arama motoruna yüklenmeye başladı. 12 Kasım Cumartesi günü ALES/3 sınavına girenler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Durum böyle olunca en çok aranan sorular arasında ilk sırayı ALES/3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak oldu. Kaç puan alacağını merak edenler, sınav sonuçlarını merakla bekliyor. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES/3 sınav sonuçları için resmi tarihin ne zaman olduğunu merak eden adaylar Google arama motorunda geziyor. ÖSYM tarafından düzenlenen ALES/3 sınavı sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Binlerce adayın katıldığı ALES sınavının değerlendirme sonuçları ÖSYM tarafından duyurulacak.

ALES sınav sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenme imkanına sahip olabileceksiniz.  Sonuçların Aralık ayı içerisinde duyurulacağı hakkında bilgi verilmişti.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen sınav otomatik değerlendirme sonucunda 2021 ALES sınav sonuçları ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden duyurulacak. ÖSYM’nin takvimine göre 16 Aralık 2021 Perşembe günü TC kimlik numaranız ve şifreniz ile ALES/3 sonuçlarını öğrenebileceksiniz.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.