2021 Kaymakamlık Sınavı Ne Zaman?

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavı 2021 yılında gerçekleştirilecek mi? Sorusu gündemdeyken İçişleri Bakanlığı tarafından 110 Kaymakam adayı alınacağı duyurusu yapıldı. Kaymakam olmak isteyen adaylar büyük bir heyecan içine girdi. Peki, 2021 kaymakamlık sınavı ne zaman? Sınav başvuruları ne zaman? Detaylı bilgileri haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

İlçe İdaresinin başı olarak görevlendirilen Kaymakam 2021 yılında aday alıp almayacağı merak konusu iken müjdeli haber gelmişti. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 110 kaymakam adayı alınacağı bilgisi herkesi heyecana boğdu. Kaymakamlık sınavının bekleyen Kaymakam adayları için belirli koşullar bulunsa da en belirgin koşullardan biri 35 yaşın altında olması gerekiyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenecek olan sınav başvuruları geçtiğimiz ay tamamlandı. Geç başvuru yapmak isteyen, herhangi bir mazeretinden dolayı sınav başvuru tarihini kaçıranlar için ise son tarih 10 Haziran 2021 tarihinde olup, artık başvuru alınmamakta.

2021 Kaymakamlık Sınavı

Başvuruların Tamamlanması üzerine ÖSYM’nin düzenleyeceği Kaymakamlık sınavının tarihi merak konusu olmuştu. Sınav çoktan seçmeli olarak yapılacak olup, 66 Alan bilgisi sorusu, 34 ise Genel Kültür ve Genel Yetenek soruları sorulacak. Toplam 100 soru şeklinde karşınıza çıkacak.

Sınav tarihi olarak ise 10 Temmuz 2021 tarihi belirlendi. Sınav Ankara’da gerçekleştirilecek olup, tüm sınav giriş belgelerini tamamlayıp, başvuru yapanlar 10 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da olacak.

Sınav günü için biletler alınmaya başlandı…..

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.