2022 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

Uzun süredir büyük heyecanla YKS sınavında ter döken öğrenciler sonuçları bekliyordu. Sonunda beklenen haber geldi. YKS sonuçları açıklandı. Bunun üzerine tercihlerin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. 2022 YKS tercihleri ne zaman başlayacak? YKS tercihleri nereden yapılacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN 18-19 Haziran 2022 tarihinde 3 oturum olarak gerçekleştirdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavının sonuçlarını yine ÖSYM adresinden öğrenilebileceğini duyurdu. Akıllara takılan diğer bir konu ise 2022 YKS tercihleri ne zaman başlayacak oldu.

2022 YKS Tercihleri Ne Zaman

2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu Temmuz ayı sonu yani bu hafta içerisinde duyurulacağı belirtildi. YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihinde başlayarak 5 Ağustos 2022’de son bulacağı belirtildi. Bu tarihler arasında tercihler yapılabilecek.

2022 YKS Sonuç Sorgulama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN 3 oturum olarak gerçekleştirilen YKS sınavı sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi internet sayfasından kişisel bilgilerinizi girerek öğrenebileceğinizi duyurdu. http://sonuc.osym.gov.tr bu linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.