Ales/2 Başvuruları Ne Zaman? 2020 ÖSYM Takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için heyecan dorukta. ALES/2 başvuru tarihleri ÖSYM tarafından belirlendi ve duyuruldu. Bu duyurunun ardından ALES adayları başvuru tarihlerini öğrenmek için harekete geçti. Peki ALES başvuruları ne zaman? ALES sınavı ne zaman uygulanacak?

Ales Başvuru Tarihleri Açıklandı! Ales/2 Başvuruları Ne Zaman? 2020 ÖSYM Takvimi

ÖSYM 2020 sınav takvimini güncelledi. Sınav başvuru tarihleri yenilendi. Corona virüs salgını nedeniyle ertelenen ÖSYM sınavlarının yeni başvuru tarihleri merak konusu oldu. Bu sınavlar arasında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) da yer alıyor. Peki ALES/2 başvuru tarihleri hangi günler? ALES/2 ne zaman uygulanacak? İşte karşınızda ÖSYM 2020 sınav takvimi ve Ales/2 sınav tarihi

Ales/2 Başvuru Tarihleri

ALES/2 başvuru işlemleri 1 Ekim ile 12 Ekim 2020 tarihleri arasında alınacak. ALES/2Sınavına başvurmak için uygun koşullara sahip olan adaylar 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren başvuru yapmaya başlayabilecek ve başvurular 12 Ekim 2020 tarihine kadar sürecek. 

Ales/2 Ne Zaman?

Pandemi süreci nedeniyle veya herhangi bir önemli sebep yüzünden bir erteleme durumu söz konusu olmazsa ALES/2 sınavı 6 Aralık 2020 tarihinde uygulanacak. 6 Aralık 2020 tarihinde  uygulanacak olan ALES/2 sınavının sonuçları da yine pandemi süreci nedeniyle veya herhangi bir aksilik olmaması halinde 7 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak. 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.