ALES/2 Ne zaman Yapılacak? ÖSYM ALES/2 Sınav Tarihi Bilgileri

ALES/2 sınav tarihi son günlerde mera edile konular arasında yer alıyor. İlk sınavda yeterli puanı alamayan adaylar ALES/2 sınavının ne zaman yapılacağı hakkında bilgi almak istiyor. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav ne zaman yapılacak. ÖSYM 2024 ALES/2 sınav tarihi ne zaman?

Sınava başvuru yapmak için geç kalanlar, sınava girip istediği puanı alamayıp kendilerine bir şans daha vermek isteyenler için ALES/2 sınav tarihi ne zaman? ÖSYM’den sınav hakkında başvuru tarihinin ne zaman başlayacağı bilgisi bekleniyor.

Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş sınavı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, kısaca ALES, Türkiye'de lisansüstü eğitim ve akademik kadrolar için gereklidir. ÖSYM tarafından düzenlenen bu sınav, adayların sözel ve sayısal becerilerini ölçer.

ALES/2 2024 Ne Zaman Yapılacak?

ALES yıl içerisinde 3 defa düzenlenen bir sınav. Bu sınav 4 aya bir düzenlendiği düşünülerek ALES/1 Nisan ayında yapılmıştı. İkinci sınav ise yaklaşmış olduğu düşünülüyor. ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre ALES/2 sınavı 28 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak. ALES/2 2024 başvuru tarihi ise 3 Haziran 2024’te başlayıp 12 Haziranda 2024 tarihinde son bulacak. ALES/2 sınavına girmek isteyenler bu süre arasında başvurularını yapabilecekler.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.