ALES 3 Ne Zaman?

ALES 3 sınavının ertelenmesi üzerine ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen sınavlar mevcut bulunuyor. ALes 3 sınavı bu tarihler arasında mı yer alıyor? ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES 3 hangi tarihe ertelendi. Gibi birçok soru merak edilenler arasında yeriniz alıyor. Dünyada ve ülkemizde bulunan korona virüs salgını nedeni ile sınav tarihleri erteleniyor, öğrenciler telaşa düşüyor. Ertelenen snavlar arasında kendi girecekleri sınavın olup olmadığını merak etmeleri, hangi tarihte yapılacağı mera etmeleri ise kaçınılmaz oldu.

2021 yılına girdiğimiz günlerde 2021 sınav takvimi açıklanarak yeni umutlara adım atmak isteyen öğrenciler için ışık olmuştu. Fakat salgının dalgalı bir hal alması da akıllarda ki soruyu geciktirmedi. Sınav ertelendi mi? Ales sınavı ne zaman yapılacak?

ALES Sınavı Ne Zaman?

Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2021 yılında 1-2 Mayıs tarihlerinde 2 oturum şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Sınava başvuru yapmak isteyenler için belirlenen tarih 12-22 Mart 2021 olarak belirlendi.

Geç başvuru tarihi olarak ise 1 Nisan 2021’de gerçekleştirilecek.

Sınav sonuçları ise 27 Mayıs 2021’de açıklanacak.

Diğer Ales oturumları 19 Eylül 2021 ile 21 Kasım tarihinde yapılması düşünülüyor.

ALES Sınavına Başvurmak İsteyenler

Ales sınavına başvurmak isteyenler başvurularını diğer sınavlar gibi ÖSYM’nin resmi internet sayfasından gerçekleştirecek. Yine sınav sonuçları da aynı şekilde elektronik ortamdan yapılacak.

 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.