ALES Başvurusu Ne Zaman?

ALES sınavına girerek kariyerini daha iyi yerlere getirmek isteyen adaylar başvuru tarihini büyük bir heyecanla bekliyor. 2021 yılının ilk haftalarında ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar ile sınav takvimleri belli olmuştu. ÖSYM ALES sınavı içinde belirli bir tarih verdi. Bunun üzerine merak edilen konular arasında ALES başvurularının ne zaman yapılacağı ve başvurular ne zaman sona ereceği olmuştu. Yapılan açıklamalara göre ÖSYM kesin tarih verdi.

ALES Başvurusu Son Tarih

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalarda ALES sınavı için son başvuru tarihi 22 Mart 2021 olarak belirlendi. ALES sınavına girmek isteyenler bu tarihten önce mutlaka başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

ALES/1 2021 sınavı için başvuru yapamayanlar da en son 1 Nisan 2021 tarihinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

ALES 2021/1 sınavı için başvuru tarihi 12 Mart 2021 tarihinde başlayıp, 22 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Geç Başvuru tarihi olarak ise 1 Nisan 2021 tarihi gösteriliyordu. Bu tarihi geçenler için ne yazık ki sınav için gelecek yılı beklemeleri gerekecek.

ALES 1 sınavı için belirtilen tarih ise 2 Mayıs 2021 tarihi olarak belirlendi. Sınava girecek adaylar bu tarihte belirtilen saatte sınavda olacak. Sınav sonlarında sonuçlar ise 27 Mayıs 2021 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sayfasından açıklanacak.

Başvurular ÖSYM’nin resmi internet sayfasından gerçekleştirilerek 145 TL sınav giriş ücreti olarak alındı.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.