AÖL 2021 Takvimi: AÖL Kayıt Yenileme - Sınav Tarihleri Ne Zaman? Açıklandı...

Kayıt Yenileme İşlemleri

AÖL 2020/1. Dönem kayıt yenileme işlemleri 22 Ocak 2021 tarihi ile 15 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olup sistem üzerinde öğrencilik durumu aktif olarak görünmekte olan öğrencilerin kayıt yenilemek için herhangi bir işlem yapmasına gerek görülmemekte ve kayıt yenileme işlemi için ek ücret ödemesi talep edilmemektedir. Kayıt işlemlerinde 2020/1. Dönemde ortaokul ve ilköğretim mezuniyet bilgisi e-okul sistemi üzerinde kayıtlı olan öğrencilerin AÖL sınavı için başvuru işlemleri öğrencinin bizzat başvuru yapamaması durumunda mail ve fax yöntemi ile dilekçe iletmesi durumunda kendi gelmesine gerek kalmaksızın halk eğitim merkezi tarafından otomatik olarak gerçekleştirilebilmektedir.  Öğrencilerin işlemleri Kayıt Yenileme Kılavuzunda belirtilenler hususlar doğrultusunda gerçekleştirmeleri zorunlu tutulmaktadır.

2021 AÖL Sınav Tarihleri

Açık öğretim lisesinin kısaltımı olarak bilinmekte olan AÖL hayıt yenileme tarihini açıkladı. 2020 – 2021 eğitim yılının 1. Dönem AÖL sınavı 25 Şubat 2021 Perşembe günü başlayarak 01 Mart 2021 Pazartesi gününe kadar devam edecektir. Online olarak gerçekleşecek olan sınav sonuçları da  http://aol.meb.gov.tr/ resmi web sitesi üzerinden kolay bir şekilde takip edilebilecektir.

2021 AÖL Sınavı Nasıl Yapılacak?

AÖL sınavı için 2020-1 dönemi online üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile ortak olarak sınav esaslarını belirleme çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.