AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman?

2021 AÖL Kayıt yenileme tarihleri ve sınav takvimi ne zaman belli olacak? Açık Öğretim Lisesi kayıt yaptırmak isteyenler son zamanlarda internetten sürekli araştırma yapıyor. AÖL kayıt yenileme 2021 yılında hangi tarihte yapılacak? 5-6 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan fakat pandemi nedeniyle ortaya çıkan yasaklardan, kişilerin sağlık güvencesi nedeni ile tarih ertelenmişti. 2021 tarihinde yapılması beklenen sınav ve kayıtlar ne zaman yenilenecek? Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile sınav takvimi belirtilmişti. 2021 AÖL ders seçimleri ise öğrencilerin kimlik belgesi ve şifreleri ile Açık Öğretim Okulları Bilgi sistemi sayfası üzerinden gerçekleştirileceği açıklandı. Peki, 2021 AÖL kayıt yenileme tarihi ne zaman?

AÖL Kayıt Yenileme Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre AÖL tarihi ile ilgili kesin bir bilgi verilmeyip 1. Dönem sınav sonuçlarının açıklanması üzerine 2. Dönem kayıtlarının yapılacağı hakkında bilgi verilmişti.

AÖL Sınav Takvimi Bilgileri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Açık Öğretim Okulları için sınavın çevrimiçi ortamda gerçekleştirileceği paylaşıldı.

  1. Dönem AÖL sınavları 25 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.
  2.  Dönem AÖL sınavları ise 25 Mart 2021 tarihinde başlayacak.

Açık Öğretim Lisesi sınavlarına girmek isteyen öğrenciler online olarak yapılacak olarak sınavlara katılım sağlayacaklar. Açık Öğretim Okulları Bilgi sistemi üzerinden öğrenciler kendi TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek katılım sağlayabilecekler.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.