DGS Başvuruları Ne Zaman?

2021 DGS Başvuru tarihi belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen DGS sınavı tarihi geçtiğimiz günlerde belli oldu. 2021 sınav takvimine göre DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavından yüksek puan alarak eğitimini Lisans seviyesinde devam etmeyi hedefliyor. DGS sınavına girecek adaylar merak içinde DGS sınavının ne zaman düzenleneceğini mera ediyordu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre DGS Sınav takvimi, DGS başvurusu yapmak isteyenler için 21 Mayıs 2021 olarak belirlendi. 

Üniversite hayatını lisans seviyesinde tamamlamak isteyen öğrenciler DGS sınavına başvuru yapmayı bekliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2021 yılının ilk haftalarında paylaşılan bilgiye göre DGS başvuruları 21 Mayıs 2021 tarihinde başlayıp 10 gün sürecek. Yani 31 Mayıs 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

DGS sınavı ise 11 Temmuz 2021 tarihinde ÖSYM tarafından düzenlenecek. Ödemelerini tamamlayıp, sınav başvurusu yapan öğrenciler 11 Temmuz tarihinde sınava girecek. Sınav sonrasında sınav sonuçları açıklaması ve istediği puanı alan öğrenciler, tercih yapmaya başlayacak.

11 Temmuz 2021’de düzenlenecek olan DGS sınavı için başvuru yapacakların ne kadar ödeyecekleri hakkında henüz bilgi verilmedi. Başvuru süreci ve ayrıntılı bilgi ÖSYm tarafında resmi internet sayfasında yayınlanacak.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.