DGS Başvurusu Nasıl Yapılır?

DGS sınavının ne zaman yapılacağı, hangi tarihte başvuruların başlayacağı açıklanması üzerine herkesi bir telaş aldı. Dikey Geçiş Sınavına girmek isteyen öğrenciler DGS başvurusunu nasıl yapacağı hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak istiyor.

Üniversite hayatını 4 yıllığa tamamlayarak devam etmek isteyen öğrenciler için takvim yılın başında açıklanmıştı. DGS sınavına girmek isteyen öğrenci adayları DGS sınavına başvurunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen DGS sınavının başvuru tarihi yaklaşıyor. 21 Mayıs tarihinde başvurular başlayacak olup, 10 gün süren başvuru tarihi içinde DGS başvurularını gerçekleştiren adaylar, 11 Temmuz tarihinde ise sınava girecek. Peki, DGS başvurusu nasıl yapılacak. DGS başvuruları nasıl yapılır?

DGS Başvuruları

ÖSYM tarafından düzenlenen ve takvimi açıklanan DGS başvuruları 21 Mayıs 2021 başlayacak olup, 31 Mayıs 2021 saat 23:59’a kadar devam edecek. Başvurular ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinden gerçekleştirilecek. Elektronik ortamdan gerçekleştirilecek olan başvurular, https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak.

Sınava girecekler için ayrıntılı bilgi ise yine ÖSYM’nin sayfasında mevcut bulunmaktadır. Sınava başvuru yapmak isteyen adaylar sınav kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekir.

DGS Sınav Tarihleri

DGS sınav başvuru tarihi 21 Mayıs 2021 – 31 Mayıs 2021 tarihi arasında gerçekleştirilecek.

DGS Sınavı 11 Temmuz 2021 Pazar günü belirtilen saat aralığında yapılacak.

DGS sonuçlarına ise 12 Ağustos 2021 tarihinde erişime açılacak olan ÖSYM sayfasından TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak öğrenme şansına sahipsiniz.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.