Dgs Geçiş Bölümleri, Taban Puanları İle Kontenjanları Nedir? 2020 Dgs Soruları Ve Cevap Anahtarı Paylaşıldı

DGS sınavı 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Adayların heyecan ile beklediği sorular ve cevapların % 10'luk kısmı ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınava giren adaylar sorular ve cevap anahtarını araştırmanın beraberinde taban puanları ile alakalı ayrıntıları merak ediyor. İşte DGS soruları ve cevapları...

DGS geçiş bölümleri, taban puanları ile kontenjanları nedir? 2020 DGS  soruları ve cevap anahtarı paylaşıldı!

DGS sınavına giren adayların gündeminde sınav soruları, cevapları ve taban puanları ile alakalı detaylar yer almakta. 2 senelik ön lisans programını 4 senelik lisans bölümlerine tamamlamak isteyen adayların girdiği 2020 DGS sınavının % 10'luk soru ve cevap anahtarı yayımlandı. İşte DGS soruları, cevapları ve taban puanları...

ÖSYM Açıklama Yaptı

ÖSYM yapmış olduğu açıklamada 2020-DGS temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandındığını belirtti ve şöyle devam etti:

“09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanmış olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları mezunu olan öğrencilerin, Lisans Öğrenimine devam etmek için girmiş oldukları Dikey Geçiş Sınavı’nın (2020-DGS) Temel Soru Kitapçığı ve cevap anahtarının % 10’u aşağıda sitemizde sunulmuştur.”

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 10 Ağustos 2020 tarihinde saat 11.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.Osym.Gov.Tr internet adresi üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak 10 gün süre boyunca erişebileceklerdir.

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

DGS sonuçları ÖSYM takviminde belirtildiği gibi yine ÖSYM tarafından 9 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.