Dgs Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Dgs sınavı kursları Dgs sınavından başarılı olmak isteyenler için yapılan kurslardır. Dgs yani dikey geçiş sınavı, önlisans olarak okuyan öğrencilerin 4 yıllık lisans programına geçiş yapabilmek için başvuru yaptıkları bir sınavdır. DGS sınavında 80 sözel ve 80 de sayısal soru çıkmaktadır. Sınavın süresi 3 saat kadardır. Bu 3 saatlik zaman diliminde öğrenciler soruları cevaplamak durumundadır.

Dgs kursuna katılmak için meslek yüksek okullarında okuyan ve lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler katılabilir. Önceden lisans diploması almış olan öğrenciler DGS sınavına katılım sağlayamamaktadır. Sadece sınava ilgili bölümde okuyan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

DGS Kurslarında Eğitim Nasıl Olmaktadır?

DGS kurslarında eğitim verilen müfredat ile uyumlu bir şekilde gerçekleşmektedir. Her öğrenciye özel olarak konu anlatımları, deneme soruları, yaprak testler hazırlanmaktadır. Öğrenciler kendileri için hazırlanan konu anlatımlarını dinleyebilir ve en iyi şekilde kavrayabilir, konu anlatımlarından sonra derslerle ilgili deneme testleri çözebilir, soru bankaları çözebilir ve yaprak testlerle kendilerini iyi bir şekilde geliştirerek sınava hazır hale gelebilirler. Ders sonunda verilmiş olan ödevlerle de öğrenciler sınav konularını çok daha iyi bir şekilde pekiştirebilirler. Bu şekilde öğrenciler sınava çok daha iyi bir şekilde hazırlanabilirler. Sınavda başarı sağlamak için eğitmenlerinizi iyi bir şekilde dinlemeniz ve eğitmenlerinizin vermiş olduğu ödevleri en iyi şekilde yapmanız ve aynı şekilde kursa da düzenli bir şekilde katılmanız önerilir. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde DGS sınavına donanımlı şekilde hazırlanmış olursunuz. Böylece DGS sınavında başarılı olma durumunuz kesinleşmiş olur.

DGS Sınavına DGS Kurslarıyla Hazırlanın

DGS sınavına DGS kursları ile hazırlanın. DGS kurslarında sizin için eğitim veren eğitmenler birlikte sınava verimli bir şekilde hazırlanmanız mümkündür. Eğitmenlerinizin kurs dönemi boyunca size vereceği dersleri iyi dinleyerek ve ödevleri iyi takip ederek kursu başarılı bir şekilde tamamlamanız mümkün olduğu gibi DGS sınavına da kurs sayesinde en iyi şekilde hazırlanmanız mümkündür. DGS sınavını geçmek isteyen ve lisans okumak isteyen kişiler kursları düzenli bir şekilde takip etmeleri ve verilen dersleri de düzenli şekilde yapmaları gerekir. Böylece sınavdan istenen performans en iyi şekilde sağlanabilir.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.