DGS Ne Zaman? DGS İçin Geri Sayım Başladı!

Dikey Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 2021 DGS sınavına girmek için heyecanlanan Meslek Yüksekokulları ve Açık öğretim Ön lisans mezunları için geri sayım başladı. DGS ne zaman yapılacak?

DGS sınavı Temmuz ayı içinde yapılması planlanarak, Temmuz ayına girilmesinden dolayı heyecanlı bekleyiş başladı. Peki, sınav ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Haberimizin devamını okuyarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

DGS Ne Zaman?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalara göre DGS ne zaman sorusu yanıt buldu. DGS başvuru tarihi olarak 21-31 Mayıs tarihleri arasına gün verilmişti. DGS sınavına girmek isteyenler bu tarihler arasında başvurularını tamamlayarak sınav tarihini beklemeye başladı. Binlerce kişi sınavın yapılacağı tarih 11 Temmuz 2021’yi bekliyor. Sınav 11 Temmuz 2021 Pazar günü Saat: 10.15’te gerçekleştirilecek.

Sınav süresi olarak 150 dakika verilecek olup, yetenek testi şeklinde karşınıza çıkacak. Sorular sayısal ve sözel olmak üzere adaylara sunulacak olup, çoktan seçmeli arasından işaretlenecek.

DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2021 DGS sınavına girecek olanlar alacakları puan ile sadece 2021-2022 yılı içerisinde yerleşim hakkı kazanacaklar. DGS sınavına girenler için sınav sonuçları ise 13 Ağustos 2021 tarihinde ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden TC. kimlik numaranız ve giriş şifreniz ile erişebileceksiniz.

Sınav Soruları Neler?

DGS sınav soruları içerisinde sayısal ve sözel olmak üzere genel yetenek soruları sorulacak olup, 120 soru yer alacak. Test şeklinde uygulanacak olan sınavda akıl yürütme soruları ağırlıklı olup, sınava girecek kişilerin becerileri ölçülecek.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.