DGS Sınav Ücreti 2021

Meslek yüksek okulları ve açık öğretim ön lisans programlarını tamamlayarak eğitimini 2 yıldan 4 yıla yükseltmek isteyen öğrenciler için DGS sınavı uygulanmaktadır. DGS sınavı ile öğrenciler eğitim süresini 4 yıla çıkartabilme hakkına sahip olurken her yıl gerçekleştirilmekte olan DGS sınavlarına katılım için herhangi bir katılım sayısı bulunmamakta, sınavda başarısız olunsa dahi öğrenci talep ederse bir sonraki yıl sınava tekrar katılım sağlayabilmektedir. 2021 DGS sınav takvimi ÖSYM tarafından internet üzerinden yayınlandı. Sınav takviminin yayınlanmasının ardından pek çok aday sınava giriş ve başvuru işlemleri için harekete geçti. DGS sınav ücreti 2021 yılı için henüz belli değil ancak ilerleyen günlerde sınav ücreti internet sitesi üzerinden paylaşılacak.

2021 DGS sınav Tarihi

ÖSYM tarafından 2021 DGS sınav tarihi açıklandı. Yapılan açıklamalara göre 2021 DGS sınavının 21 Mayıs 2021 tarihi ile 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında başvuru süreci olduğu belirtilirken sınav tarihinin ise 11 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşeceği duyuruldu. Başvuru tarihlerinin açıklanması ile birlikte eğitimini 4 yıla çıkartmak isteyen pek çok aday başvuru işlemleri için harekete geçti. 2000 yılından beri yapılmakta olan DGS sınavı her yıl Temmuz ya da Ağustos ayında yapılmakta ve katılımcı sayısı da oldukça yüksek olmaktadır.

DGS Sınav İçerikleri

DGS sınavı ile öğrencilerin hem sözel hem de sayısal olarak akıl yürütme becerileri ölçülmektedir. DGS sınav içeriği sözel ve sayısal olarak karma soru grubundan oluşmakta ve test şeklinde gerçekleşmektedir. DGS sınavını başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için sınava hazırlıkta hem sözel hem de sayısal türde çok fazla test çözmek sınava hazırlık aşamasında büyük fayda sağlayacaktır. 120 sorudan oluşmakta olan DGS sınavında zamanla yarış oldukça önemli. Bu nedenle sınava hazırlık aşamasında çözülen testler hem konu içeriklerin daha kolay bir şekilde kavrayabilmeye yardımcı olmakta hem de testlerin daha hızlı bir şekilde çözümlenmesi zamanla yarışta büyük fayda sağlamaktadır. DGS sınavında yapılan hatalar doğru yapılan soruları da götürmekte, bu durum da puan ortalamasını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.