DGS Sonuçları Açıklandı!

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans programlarında eğitim gören adayların katılımı ile gerçekleşen Dikey Geçiş Sınavı sonuçları, beklenen tarihten 2 gün önce açıklandı. Ağustos ayında gerçekleşen sınavın ardından büyük bir heyecanla sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylara 7 Eylül 2020 saat 13.00 itibari ile sonuç görüntüleme ekranı erişime açıldı.

ÖSYM tarafından daha önce açıklanan sınav takviminde DGS sonuçlarının 9 Eylül 2020 tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. Ancak 2 önce açıklanan sonuçlar 7 Eylül 2020 tarihinde adayların erişimi için paylaşıldı.

DGS Tercih Kılavuzu

Dikey Geçiş Sınavı’na katılan adaylar, sınav sonucunda yeterli puanı alması durumunda 4 yıllık lisans eğitimine devam edebilecekler. Sınav sonuçlarının erişime açılmasının ardından DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak sorusu da gündeme geldi.

Tercih tarihlerinin açıklanmasını bekleyen adaylar, tercihlerini yapmak için gün sayıyor. ÖSYM tarafından tercih tarihlerinin de kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından gerekli şartlara uygun olan adaylar, 30 tercih kullanabilecek. Bunun yanı sıra tüm tercih haklarının kullanılması da zorunlu tutulmamakta, adaylar istedikleri sayıda tercih kullanabilmektedir.

Geçmiş yıllara bakıldığında 2019 DGS sonuçlarının 25 Temmuz günü açıklanmasının ardından tercih kılavuzu 21 Ağustos 2019 tarihinde açıklanarak adayların tercih süreci başlamıştı. Tercih işlemlerinin ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin tüm bilgileri adaylar ÖSYM resmi web sitesini ziyaret ederek kolaylıkla öğrenebilecek.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.