Dgs Taban Puanları Ve Kontenjanları Ve Ösym Dgs Taban Puan Görüntüleme

DGS tercih işlemlerine başlayacak olan adaylar için DGS taban puanları ve kontenjanları, gündemde yer almaya ve önemini korumaya devam ediyor. Ön Lisans öğretimini tamamlayarak, Lisans eğitimine geçiş yapacak öğrenciler ÖSYM tarafından yayınlanacak olan kontenjan bilgisi doğrultusunda DGS tercihlerini tamamlayacaklar. DGS tercih kılavuzu içerisinde yükseköğretim kontenjanları, puan türü, okul kodları yer alacak. Gözler şimdi DGS taban puanları öğrenme ekranında. Peki, DGS taban puanları ve kontenjanları açıklandı mı? İşte, DGS taban puan görüntüleme ve 2020 DGS tercihleri ile alakalı kapsamlı bilgiler..

 

Dgs Taban Puanları 2020

 

DGS taban puanları 2020 ile tercih yapacak olan, öğrencilerin tercih yapabilmeleri için önemli bir koşul bulunacak. Buradan elde edecekleri bilgilere göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, DGS taban puanları için araştırmalarını devam ettiriyor. Peki, DGS taban puanları 2020 yayımlandı mı? İşte, bir çok öğrencinin gündeminde yer alan o konuyla ilgili ÖSYM'den bazı ayrıntılar

Dgs Tercihleri

Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2’nin dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Bu tablo incelenerek, ön lisans programından mezun olunacak veya olunan alan bulunduktan sonra, hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersiz sayılacaktır.

Tablo-1, ile dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarının kodları, adları, kontenjanları, puan türü, öğretim süresini ve var ise şartları gösterilmektedir.Yerleştirme işlemi sırasında, yeterli puana sahip olunması, tercih sırası konusunda büyük önem kazanmaktadır. Bu yüzden tercihler gerçekleştirilirken eğitim görmek istenilen programların en çok istenilenden başlanmak üzere sıralanması uygun bir yöntemdir.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.