Kpss Adayları İçin Hafta Sonu Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri

Ölçme ve Yerleştirme Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan yazılı açıklamada 2020-KPSS Lisans Sınavının Alan Bilgisi Oturumları İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri açık olacakları duyuruldu.

12-13 Eylül 2020 tarihlerinde uygulaması yapılacak 2020-KPSS Lisans Sınavının Alan Bilgisi oturumlarına girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan ya da nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığından sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulmakta olan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 12 Eylül 2020 günü 07.00 ile 14.30 saatleri arasında, 13 Eylül 2020 günü ise 07.00 ile 10.00 saatleri arasında tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu ya da fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

 

Başvuru Detayları

 

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle beraber ÖSYM’nin https://ais.Osym.Gov.Tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın müracaat bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu ya da  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu ya da  fotoğraflı, barkodlu/karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekiyor.  

 

Ösym Başkanlığı Açıklaması

 

ÖSYM Başkanlığı şu açıklamayı yaptı: 

Adaylar, sınav günü herhangi bir kimlik sorununu çözümlemek için açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere sitemizde belirtmiş olduğumuz bağlantıdan erişebileceklerdir. Adaylara duyurulur.”

 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.