KPSS Başvuru Nasıl Yapılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek devlet dairesinde yer almak isteyen memur adayları için sınav takvimi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. ÖSYM’nin düzenlediği KPSS sınav takvimini, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün twitter hesabı üzerinden yayınladı. Peki, başvurular ne zaman yapılacak. KPSS başvuru nasıl yapılır?

Kamu dairesinde personel olmak isteyen adayları KPSS 2021 sınav takviminin açıklanması ile büyü bir heyecan bastı. Sınava ilk defa girecek olan adaylar KPSS sınav başvurularının nasıl yapıldığı konusunda bilgi almak istiyor. KPSS 2021 sınav başvuruları nasıl yapılacak?

2021 KPSS Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

28 Mayıs 2021 tarihinde Kamu Personeli Seçme Sınavına girmek isteyenler için başvurular açılmaya başlanacak. Covid- 19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilecek olan KPSS 2021 sınavları, başvuru yapılırken 2020 yılında istendiği gibi HES Kodu istenecek.

28 Mayıs 2021 – 14 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan KPSS 2021 başvurusu için elektronik ortam üzerinden başvurular kabul edilecek. ÖSYM ‘nin resmi internet sayfası üzerinden KPSS sınavı başvuruları ile ilgili açılacak olan sayfa üzerinden başvurular alınacak. Başvuru esnasında Covid-19 tedbirleri kapsamında sınava katılacak olan kişilerden HES kodu istenecek. Sınav başvuru işlemlerinden önce henüz HES kodunuz yoksa HES kodu almayı unutmayın.

14 Haziran sınav başvuruları için son gün olup, kişilerin mezuniyet durumuna ve katılacağı oturuma göre başvurular yapması gerekir.

 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.