KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

KPSS sınavına katılım sağlayabilmek için en az ortaöğretim mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ortaöğretim mezunu olmanın dışında ön lisans ve lisans mezunları da KPSS sınavına katılım sağlayabilmektedir. Lisans mezunları için KPSS sınavı her yıl tekrarlanmakta ancak ortaöğretim ve ön lisans mezunları için KPSS sınavı iki yılda bir düzenlenmektedir. Kamu personeli olarak görev almak isteyen pek çok kişi KPSS sınavına katılım sağlamak için büyük bir sabırsızlıkla sınav tarihinin açıklanmasını bekliyor. KPSS başvuru tarihleri açıklandı. 2023 yılı ÖSYM sınav takviminin yayımlanması ile birlikte başvuru tarihleri de belli oldu. Yapılan açıklamaya göre 2023 yılı KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT başvuru tarihleri 16 Mayıs 2023 tarihi ile 29 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşeceği duyuruldu. Bu tarihler arasında başvuru işlemlerini tamamlayamayan adaylar için ise geç başvuru tarihi 6 Haziran 2023 ile 7 Haziran 2023 olarak belirlenmiştir.

2023 KPSS Sınavı Ne Zaman?

2023 yılı KPSS sınav tarihi ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Sınav tarihini büyük bir merakla bekleyen adaylar sınav başvuru işlemleri için hazırlıklara başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavının kısaltılması olarak bilinen KPSS sınavı her yıl düzenlenmekte olan bir sınavdır. 2023 yılı KPSS Genel  Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz 2023 tarihinde, 2023 yılı KPSS Alan Bilgisi oturumları 29 Temmuz 2023 ile 30 Temmuz 2023 tarihlerinde, 2023 yılı ÖABT’nin 6 Ağustos 2023 tarihinde düzenleneceği de yine ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyurusu gerçekleştirildi. KPSS sınavı ile ilgili tüm güncel bilgiler resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyurulmakta ve bilgilendirme sağlanmaktadır.

2023 KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavına ortaöğretim, ön lisans ve lise mezunları katılım sağlayabilmektedir. KPSS sınav başvuru tarihinin ve sınav tarihinin belli olmasının ardından 2023 KPSS sınav sonuçlarının da ne zaman açıklanacağı belli oldu. 2023 yılı KPSS sınav sonuçlarının ise 25 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacağı bildirildi.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.