KPSS Ön Lisans Ne Zaman 2021

Devlet memuru olmak isteyen milyonlarca ön lisans mezunu 2021 yılında KPSS ön lisans sınavlarının ne zaman yapılacağını büyük bir merakla bekliyor. KPSS ön lisans ne zaman diye araştırma yapan vatandaşlar için ÖSYM takviminin yayınlanması ile birlikte sevindirici haber geldi ve ön lisans tarihleri belli oldu. Üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrencileri kapsamakta olan KPSS ön lisans sınavı 2 yılda bir yapıldığı için 2021 yılında KPSS ön lisans için sınav yapılmayacağı ve sınavın 2022 yılında gerçekleşeceği ÖSYM tarafından duyuruldu.

KPSS Sınavı

Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak bilinmekte olan KPSS sınavı Kamuda görev almak isteyen kişiler için ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. KPSS sınavından başarılı ortalama ile geçen kişiler kamu personeli olmaya hak kazanabilmektedir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilmekte olan KPSS sınavının tarihleri ve sınav ücretleri her yıl değişim göstermekte ve ÖSYM tarafından yayınlanarak adaylara duyurulmaktadır. KPSS sınavında ön lisans mezunları için her 2 yılda bir KPSS geçiş sınavı düzenlenmekte ve sınav tarihleri yine ÖSYM tarafından internet sitesi üzerinde yayınlanmaktadır. 2021 KPSS başvuruları, 2021 KPSS sınav ücretleri ve 2021 KPSS sınav tarihleri ÖSYM tarafından internet sitesi üzerinden yayınlanmakta ve milyonlarca kamu personeli olmak isteyen aday da tarihleri yakından takip ederek sınava katılım sağlamak için başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir.

KPSS Sınav Grupları

KPSS sınavlarında branşlara göre sınavlar farklı gruplara ayrılmaktadır ancak genel kültür ve genel yetenek soruları her sınavda geçerli olmaktadır. Türkçe, matematik, coğrafya, tarih ve vatandaşlık soruları sınav grubu ve bölüm fark etmeksizin KPSS soruları içerisinde mutlaka yer almaktadır. KPSS sınavına giriş yapmak isteyen ön lisans mezunları da bu sorular üzerinden sınav olmaktadır. KPSS ön lisans mezunları için her 2 yılda bir sınav düzenleyerek KPSS giriş hakkı sağlamaktadır. KPSS sınav başvuru tarihlerini kaçırmamak ve sınava giriş yapmak için her yıl milyonlarca KPSS adayı sınav tarihlerinin yayınlanmasını ve açıklanmasını büyük bir heyecan ile bekleyerek KPSS sınavlarına hazırlanmaktadır.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.