KPSS Ortaöğretim 2020 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

22 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavının Aralık ayında açıklanacağı bekleniyordu. KPSS ortaöğretim sınavında ter döken memur adayları heyecanlı bir şekilde sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken açıklama geldi. KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman açıklanacak? KPSS sınav sonuçları hakkında bilgi yazımızda….

Covid-19 bütün sınavları etkilerken tedbirli bir şekilde 22 Kasım Pazar 2020 tarihinde gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları merak içinde bekleniyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve yine optik okuyucular sayesinde okunan KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları bekleniyordu. ÖSYM arada sınav sonuçlarını erken açıklayarak öğrencilere sürpriz yapıyor. KPSS sınav sonuçları içinde böyle bir sürpriz gelebilir mi diye adaylar bekleyiş içinde. Fakat resmi olarak ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacağı belirtiliyor.

KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçlarına Erişim

24 Aralık tarihinde ÖSYM’nin resmi sayfasından TC kimlik numaranızı ve giriş şifrenizle ulaşma imkanına sahipsiniz. Sınavların açıklanması sonrası tercihler açıklanacağı belirtildi. https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sizde kişisel bilgilerinizi girerek sonuçlara kolayca erişebilirsiniz.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.