KPSS Ortaöğretim Atama Puanları 2020

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları bugün açıklandı. Puanlarını öğrenmek için uzun zamandır bekleyen Kamu Personeli adayları büyük heyecan içinde sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Beklenen gün geldi ve ÖSYM tarafından KPSS ortaöğretim puanları açıklandı. Kamu personeli adayları kendi TC numaraları ve şifreleri ile ÖSYM sayfasından puanlara erişti. Puanlara erişen kamu personeli adayları şimdi ise puan yerleştirme tablosunu merak ediyor. Aldıkları puanlarla nerelere yerleşebileceklerini, en düşük puanla nerelerde yer alabileceklerini merak edenler var. İşte haberimiz sizin için geliyor.

KPSS 2020 Puan İle Nerelere Yerleşirim?

KPSS sınavına giren adaylar devlet personeli olmak için can atarken heyecanlı bekleyiş puanların açıklanması ile daha çok arttı. Aldıkları puanla hangi devlet dairesinde yer alabileceklerini merak ediyorlar. 70 puanın altında alan adaylar mercek altına alınarak, sadece memur alınmayacağını aynı zamanda işçi, 4B sözleşmeli personel, 399’a tabi personel alımları yapılacağı da duyuruldu. Bu anlamda 2020 KPSS puanları ile yerleştirmeler yapılacağı duyuruldu.

KPSS Tercihi Ne Zaman Yapılacak?

24 aralık 2020 Perşembe günü açıklanan KPSS ortaöğretim sonuçlarını öğrenen kamu personeli adayları 30 Aralık günü tercih yapması bekleniyor. ÖSYM tarafından kesin bilgi verilmesi üzerine adaylar tercih yapabilecek. 85 puan ve üzerinde alan adayların şansı yüksek olurken, sadece memur alınmayacağını ve işçi, 4B sözleşmeli personel ve 399’â tabi personel alımları yapılacağı da belirtildi.

KPSS 2020/1 ATAMALARINA GÖRE PUAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ!!

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN NİTELİK KODLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS sonuçlarını öğrenmek için yukarıda ki linkleri kullanabileceğiniz gibi ÖSYM resim sayfasından da ulaşabilirsiniz.

KPSS Puanı Kaç Yıl Geçerli?

KPSS sınavı yapılıp sonuçların açıklanması ile birlikte KPSS puanları 2 yıl geçerli olur. 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanan sonuçlar 24 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olur.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.