KPSS Ortaöğretim Müracaat Kılavuzu Yayınlandı! Nasıl Müracaat Yapılacak?

İki senede bir düzenlenen KPSS'nin ortaöğretim seviyesi sınavı için müracaatlar bugün başlıyor. ÖSYM, saat 14.00'dan itibaren müracaatların başlayacağını duyurdu. KPSS ortaöğretim sınavı ise 22 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

KPSS Ortaöğretim Müracaatı Nasıl Yapılacak?

Memur olma hayali kuran vatandaşların beklediği KPSS ortaöğretim sınavının müracaat tarihi geldi. ÖSYM takviminde yer alan bilgilere göre KPSS ortaöğretim müracaatsu 30 Eylül’e kadar sürecek.

KPSS Ortaöğretim Başvuru Ne Zaman?

ÖSYM'nin sınav takviminde belirttiğine göre, KPSS ortaöğretim müracaatları 15 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

KPSS Ortaöğretim Başvuru Kılavuzu

KPSS lisans oturumlarını oluşturan Genel Yetenek, Genel Kültür ve Alan Bilgisi sınavlarının tamamlanmasının ardından sınav cevaplarının erişime açılması sağlandı.

KPSS Ortaöğretim Başvurusu Nasıl Yapılır?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS ortaöğretim sınavı için müracaatlar 15-30 Eylül tarihleri arasında ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Ödeme işlemleri de müracaat sırasında web üzerinden online olarak yapılabilecek. Başvuru tarihleri arasında müracaatlarınızı ve işlemlerinizi ÖSYM sitesi üzerinden giriş yaparak  tamamlayabilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim Seviyesi Sınavında Kaç Soru Sorulacak?

KPSS orta öğretim sınavı sırasında adaylara toplamda 120 soru sorulacak olup; bu soruları cevaplamaları için 130 dakika süre verilecek. Sınavda sorulacak olan 120 sorunun 60 tanesi genel kültür, 60 tanesi ise genel yetenek sorusu adayların karşısına çıkacak.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.