KPSS Ortaöğretim Müracaat Ücreti Ne Kadar? ÖSYM 2020 KPSS Lise Başvurusu Nasıl Yapılacak?

KPSS ortaöğretim sınavı 22 Kasım’da düzenlenecek. ÖSYM lise mezunu adayların katılacağı KPSS ortaöğretim imtihanı müracaat kılavuzunu yayımladı. Ortaöğretim kurumlarından mezun olup sınava girecek adaylar KPSS ortaöğretim müracaat ücreti ne kadar? Sorusunun yanıtını merak ediyor. KPSS ortaöğretim sınav ücret internet üzerinden yatırılabilir. Peki KPSS ortaöğretim başvurusu nasıl yapılacak?

Devlet kadrolarında çalışmak isteyen ortaöğretim mezunlarının katılacağı imtihan 22 Kasım tarihinde düzenlenecek. 2 yılda bir uygulanan imtihanın başvurularını kaçırmak istemeyen  adaylar bir an önce başvurularını tamamlamak istiyor. Başvurular öncesinde araştırma icra eden adaylar KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar? Sorusunun cevabını merak ediyor.

KPSS Ortaöğretim Başvuru Ücreti Ne Kadar? ÖSYM 2020 KPSS Lise Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İnternet üzerinden KPSS lise sınavına müracaat yapacak adaylar, anlaşmalı bankaların belirlenen kanalları ve hizmetleri üzerinden yapabildiği şeklinde, bununla birlikte banka şubelerine uğramadan ÖSYM’nin sitesinde bulunan ödemeler kısmından kredi kartı, ve banka kartı ile KPSS ortaöğretim müracaat ücretini yatırabiliyor. 

KPSS Ortaöğretim Başvuru Ücreti Ne Kadar?

22 Kasım’da düzenlenecek sınava katılmak isteyenler için KPSS ortaöğretim imtihanı başvuru ücreti 80 TL olarak belirlendi. Müracaat tarihlerini kaçıran adaylar için belirlenen geç başvuru ücreti yüzde 50 zamlı olarak alınıyor. Sınav ücretinin ödenmesi için son gün, 1 Ekim 2020 olarak belirlendi.

KPSS Ortaöğretim Başvuruları Ne zaman?

Devlet kadrolarında çalışmak isteyen lise mezunu adayların katılacağı KPSS ortaöğretim imtihanı başvuruları 15-30 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak. KPSS ortaöğretim için geç başvurular ise 8 ve 9 Ekim tarihleri arasında yapılacak. 

Sınav Ücreti İnternet Bankacılığı Ödeme

Sınav ücreti ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için, müracaat süresi içinde ve başvuru süresi bittikten sonraki ilk iş gününde, bankadan ödeme  gerçekleştirecek olan adaylar için mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER bölümünde bulunan ÖDEMELER menüsünden kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak olan adayların, bankaların çalışma saatlerini mutlaka göz önünde bulundurmaları oldukça önemli bir husustur.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.