KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

22 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen ve birçok adayın ter döktüğü KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav bittikten sonra ilk akla gelen kaç puan alındığı oluyor elbet. Bunun merakını bir nebze giderilmesi için ertesi gün yayınlanacak olan soru ve cevap anahtarına göz atabilirsiniz. ÖSYM tarafından düzenlenen ve sonuçların yine ÖSYM tarafından optik okuyucular ile okunan sınav sonuçları ne zaman yayınlanacak?

KPSS sınavı 10.15’te başladı ve 12.25’te sona ererek 130 dakika kadar adaylar sorular karşısında ter döktü hatta zorluğu hakkında gündeme bile oturdu. Şimdi ise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. ÖSYM tarafından belirtilen tarih ne zaman?

KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS ortaöğretim düzeyi için henüz sınav sonuçlarının açıklanması hakkında ayrıntılı bir açıklama yapılmadı. Fakat sınavdan bir gün sonra yani 23 Kasım Pazartesi günü saat 14.00 ’te sınav soru ve cevapları açıklanacak. Sınav sorularını ve cevaplarını ÖSYM sayfasından kişisel bilgilerinizi girerek öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Sınav soruları öğrenciler için oldukça zor geldi. Öyle ki sosyal medya hesapları üzerinden sorular hakkında birçok yorum yapıldı. Özellikle göbeklitepe sorusu, Azerbaycan sorusu oldukça tartışıldı. Göbekli tepe sorusunun zorluğu konuşulurken, azerbeycan sorusu ise duygulandırdı.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.