KPSS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı!

2021 A grubu ve öğretmenlik sınav sonuçları yapıldıktan sonra sınav sonuçlarının açıklanması heyecanla bekleniyordu. KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasına günler kala öğrenciler ÖSYM’den yapılacak açıklamayı bekliyor. KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? Sınav sonrasında KPSS sınavına girenler için kitapçıkta çıkan soru ve cevapları 10 gün süre ile öğrenciler için açılmıştı. Tahmini olarak doğru yanıtlarını hesaplayanlar şimdi ise asıl net puanının ne olduğunu merak ediyor. ÖSYM tarafından yapılan sınav, yine ÖSYM tarafından resmi internet sayfasında açıklanacak.

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğretmen olmak veya memur olmak isteyen milyonlarca kişi KPSS sınavında ter döktü. Sınav sonrasında ÖSYM’nin açıklaması üzerine resmi internet sayfasından sınav sonuçları ve yanıtları açıklandı. 2021 KPSS sınav sonuçları ise ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi verilmişti. KPSS sınavına girip net puanını öğrenmek isteyenler için sınav sonuçları 16 Eylül 2021 tarihi olarak belirtildi. Sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıda ki yolu izleyebilirsiniz.

KPSS Sınav Sonuçları Nerden Öğrenilir?

KPSS sınav sonuçlarını öğrenmek için 16 Eylül 2021 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sayfasına girerek, orada bulunan KPSS sınav sonuçlarını öğren butonuna tıklayarak öğrenci numaranız veya TC kimlik numaranız ve şifreniz ile öğrenme imkanına sahip olabileceksiniz.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.