KPSS Soru Ve Cevapları Pdf Olarak Yayınlandı

KPSS 2020, geride bıraktığımız hafta sonu gerçekleştirilmişti. On binlerce yurtdaşın beklediği KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı ile alakalı son dakika haberi geldi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS Lisans soru ve cevaplarının PDF formatında erişime açılmış olduğu duyuruldu. Bu başlık altında, ÖSYM koordinesinde gerçekleştirmiş olan KPSS lisans soru ve cevapları yer almaktadır. İşte, genel kültür ve genel yetenek alanları ile beraber KPSS Lisans soruları ve cevap anahtarları...

KPSS soruları Ve Cevap Anahtarı Hakkında ÖSYM'den Son Dakika Haberi

Kamuda çalışmak isteyen çok sayıda yurtdaşın girdiği KPSS'nin ardından merakla beklenen haber geldi. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile beraber, 2020 KPSS lisans soruları ve cevap anahtarı sınava girenlerin erişimine açıldı. Sınava giren kişiler, KPSS sonuçlarının açıklanmasına kadar, KPSS soru ve cevaplarını kontrol ederek sınav performansları hakkında fikir sahibi olabilirler.

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 

KPSS lisans sonuçları 22 Ekim tarihinden itibaren erişime açılacak. ÖSYM'nin https://sonuc.Osym.Gov.Tr internet adresinden ve mobil uygulamaları üzerinden, adaylar sınav neticelerini,  T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak  öğrenebilecekler.

Sınav sonuç belgesi basılmayacağı ve adayların adreslerine gönderilmeyeceği için, internet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacaktır. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları da yer alacaktır. 

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.