Lise KPSS Ne Zaman?

KPSS sınavı ne zamana olacağı hakkında bilgi almak isteyenler araştırmalara yoğunluk kazandırmıştı. ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den gelecek bir haberi kollarken beklenen haber geldi. KPSS 2021 sınav takvimini resmi twitter hesabından duyuran ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınav başvuru tarihlerini de açıkladı. Peki, lise kpss ne zaman yapılacak. Lise düzeyinde KPSS sınavına katılmak isteyenler için sınav tarihi ne zaman? 2021 lise kpss sınavı ne zaman?

Devlet dairelerinde memur olmak isteyen lise mezunu vatandaşlar için KPSS sınav tarihi açıklandı. Merak içinde KPSS sınav takviminin açıklanmasını bekleyen memur adaylar için tarih belli oldu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme sınavı takvimi, sınav başvuru tarihi belli oldu. Lise mezunu olup da sınava girmek isteyenler için sınav tarihi aşağıda ki gibi belirtildi.

2021 KPSS Lise Mezunları İçin Ne Zaman?

Lise mezunları için Kamu Personeli Seçme Sınavı 2 yılda bir gerçekleştiriliyor. Durum böyle olunca sınavı kaçırmak istemeyen lise mezunları sınav takviminin açıklanmasını bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün resmi twitter hesabından KPSS sınav takvimi yayınlandı. Heyecanla bekleyiş içinde olan Kamu Personeli memur adayları hayal kırıklığına uğradı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı lise düzeyleri için sınav gerçekleştirmişti. Bu nedenle 2021 KPSS sınav takvimi içerisinde lise düzeyleri için sınav düzenlenmeyecek. ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu personeli seçme sınavı lise düzeyleri için 2022 yılını işaret ediyor. Lise KPSS 2022 yılında gerçekleştirilecek.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.