Ortaöğretim Ve Ön Lisans KPSS Başvuruları Başladı Mı?

KPSS sınavı için büyük hazırlıklar yapan ve sınavı büyük bir heyecan ile bekleyen milyonlarca aday 2022 KPSS sınav başvurularının başlangıç tarihini ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile öğreniyor. Ortaöğretim ve ön lisans KPSS başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Ortaöğretim KPSS başvuru tarihi 1 Eylül 2022 tarihinde başlayarak 13 Eylül 2022 tarihi arasında, Ön lisans KPSS başvuru tarihi ise 3 Ağustos 2022 tarihinde başlayarak 15 Ağustos 2022 tarihi arasında gerçekleşecek. Sınava katılım sağlamak isteyen adaylar başvuru tarihlerinde başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirerek ve tamamlayarak sınav gününde sınava katılım sağlamaya hak kazanabilecek.

KPSS Sınav Giriş Belgesi

2022 KPSS sınavına katılım sağlayacak olan adaylar sınav başvuru işlemlerini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra KPSS sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde çıkartabilmektedir. Sınav giriş belgeleri bina ve salonlara atanma işlemi tamamlandıktan sonra internet sitesi üzerinden adayların erişimine açılmaktadır. Adaylar T.C. kimlik numarası ve aday şifreleri ile sisteme erişim sağlayabilmektedir. Sınava katılım sağlayacak olan adayların sınav saatinde sınav binasında olmaları büyük önem taşımaktadır. Sınav başlangıç saatinden sonra gelen adaylar sınava katılım sağlayamamaktadır. 2022 KPSS sınav giriş belgesine ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

2022 KPSS Ortaöğretim Sınav Saati

Puan ve sıralama sorununu ortadan kaldırmak için Ortaöğretim ve ön lisans KPSS sınavı 2 yılda bir yapılmaktadır. Çift yıllarda gerçekleşen KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavını 2022 yılında da adaylar büyük bir heyecanla bekliyor. Sınava katılım sağlayacak olan adayların tümü 31 Temmuz 2022 tarihinde sabah oturumuna katılım sağlamak zorundadır. Sınav saatinden önce sınav binasına giriş yapmak sınavı kaçırmamak adına oldukça önemlidir. Sınav saatini kaçıran adaylar ne yazık ki sınava katılım sağlayamamaktadır. Bu nedenle sınav giriş belgesi, kimlik ve diğer tüm eksiklerin kontrollü bir şekilde tamamlanması ve sınav binasına 1 saat önce gitmek oldukça önemlidir.

 

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.