ÖSYM YÖKDİL 1 Sınav Sonuçları Açıkladı!

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sınav sonuçlarını büyük bir heyecanla bekleyen adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Mart ayında planlı bir şekilde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı için heyecan sona erdi. Sınav sonrasında büyük bir heyecanla sınav sonucunun açıklanmasını bekleyen adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM sayfasından öğrenebilecek.

Akademik kariyerini daha üst seviyeye çıkarmak isteyen adayların katılım sağladığı YÖKDİL sınavı 26 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilmişti. Merak içerisinde sınava katılım sağlayan adaylar sınav sonuçlarını beklerken müjdeli haber ÖSYM tarafından geldi. YÖKDİL sınav sonuçları saat 11.00 dan sonra açıklandı.

Sınav sonuçları ÖSYM tarafından 14.04.2023 tarihinde yani bugün itibari ile saat 11.00’dan sonra açıklandı.

YÖKDİL Sınav Sonucunu Nereden Öğrenirim?

ÖSYM tarafından planlanan ve gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı bugün itibari ile açıklandı. Açıklanmasının ardından büyük bir merakla bekleyen adaylar ÖSYM’nin sayfasından sınav sonuçları hakkında bilgi alabilirler. Sonuçları osym.gov.tr adresinden TC kimlik numaranız ve şifrenizi girerek öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.