Sınavlar Ertelendi mi? Hangi Sınavlar Ertelendi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınav erteleme duyurusunun ardından ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavlar için de erteleme kararı var mı sorusu merak konusu oldu. KPSS, DHBT, DİB MBSTS, YDS sınavları ertelendi mi? ÖSYM tarafından yapılan sınavlar arasından hangi sınavlar ertelendi? İşte ertelenen sınavlarla ilgili son dakika duyuruları.

Hangi sınavlar ertelendi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Nisan ayında gerçekleşecek olan iki sınavın ertelendiğini duyurdu. Dikkatler bu sefer ÖSYM'ye çevrildi. ÖSYM tarafından yapılacak sınavlarda da erteleme olacak mı sorusu merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından yapılan o açıklama ve ertelenen sınavlar şu şekilde duyuruldu.

MEB TARAFINDAN gerçekleştirilen duyuruya göre 25 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan Bursluluk Sınavı ertelendi. Sınavın hangi tarihe erteleneceği konusunda ise salgının seyrine göre değişim gösterebileceği belirtildi. Ayrıca 25 Nisan tarihinde yapılacak olan Adaylık Kaldırma Sınavı da salgın sebebi ile sonraki dönemlere ertelendi. 

ÖSYM'den ise Nisan ayında gerçekleşecek olan sınavlar ile ilgili henüz bir erteleme kararı duyurusu gelmedi. 10 Nisan tarihinde DİB MBSTS gerçekleşecek. 11 Nisan tarihinde KPSS DHBT sınavı yapılacak. 24-25 Nisan tarihlerinde e-YDS 2 ve 3 yapılacak.

Liselerde Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi duyuruya göre Hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren işleyişe girmeye başlayacaktır.12. sınıfların sınavları ise devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır. Sınav tarihleri, sınavların ertelenme tarihi ve sınavlar ile ilgili tüm detaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanarak adaylara duyurulmaktadır. Adaylar site üzerinden tüm detayları takip edebilmektedir.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.