YKS Geç Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?(2024 ÖSYM YKS Geç Başvuru Tarihleri)

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) geç başvuru tarihi, 26 Şubat 2024 tarihinde başvuruların sona ermesi üzerine başvuru yapamayanlar YKS geç başvuru tarihini sorgulamaya başladı. YKS başvurusu yapmak isteyenler için YKS geç başvuru tarihi son fırsatı olacak. ÖSYM tarafından açıklanan YKS takviminde geç başvuru tarihi de belli oldu. Peki, Yükseköğretim Kurumları Sınavı geç başvuru tarihi ne zaman? İste 2024 ÖSYM YKS geç başvuru tarihleri

2024 yılında ki YKS sınavı için başvuruları 26 Şubat tarihinde bitmesinin ardından geç kalanlar üzüldü. YKS geç başvuru tarihini merak etmeye başladı. ÖSYM tarafından yapılan YKS sınav takviminde geç başvuru içinde tarih verilmişti. YKS için başvuruyu kaçıranlar bu tarihi kaçırmadan başvurularını gerçekleştirmek zorundalar.

YKS Başvuruları Sona Erdi!

ÖSYM aday işlemleri sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirilen YKS başvuruları 1 Şubat 2024 tarihinde başlayıp, 26 Şubat 2024 tarihinde son buldu. YKS adayları işlemleri mobil uygulamaları ve (AİS) üzerinden gerçekleştirerek tamamladı.

2024 Geç Başvuruları Ne Zaman?

ÖSYM tarafından Hazırlanan ve yürütülen Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2024 başvuruları sona erdi. Başvuru tarihini kaçıranlar için son fırsat.

ÖSYM tarafından belirlenen YKS geç başvuru tarihi 5 Mart 2024 tarihinde başlayıp, 7 Mart 2024 tarihinde sona erecek. Bu süre zarfında YKS başvurularını kaçıranlar ve sınava katılmak isteyenler başvuru yapmayı unutmamaları gerekiyor. 7 Mart 2024 Perşembe günü saat 23.59’a kadar başvurular alınacaktır. Sonrasında başvuru alımı kapanarak başvuru işlemleri tamamlanmış olacak. Sizde ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi (AİS) üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.