YKS Sınav Giriş Yerlerini Nasıl Öğrenirim? 2024 YKS Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu mu?

YKS sınavının yaklaşması üzerine adaylar sınav merkezleri araştırmaya başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından hazırlanarak, 3 adımda gerçekleştirilecek olan YKS, sabah ve öğle oturumlarında tamamlanıp bitecek. TYT, AYT, YDT sınavları için merkezler belirlenecek. YKS sınav giriş belgelerini ise ÖSYM’nin sayfasından bulabileceksiniz. Sınav giriş belgeleri ise ÖSYM tarafından erişime açılacağı için, sınavdan kaç gün önce açılacağı merak konusu oldu. 2024 YKS sınav giriş belgeleri açıldı mı? YKS sınav giriş yerleri belli oldu mu? Sorusunu gelin birlikte haberin devamından öğrenelim.

YKS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açılarak duyuru yapılacak. Belgeler ÖSYM’nin resmi internet sayfası AİS aday işlemleri üzerinden gerçekleşecek. Diğer bir yandan sınav için işlemler ve hazırlıklar devam ediyor. Peki, 2024 YKS sınav giriş belgesi erişime ne zaman açılacak? YKS sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanır?

YKS Sınavı Ne Zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilirken, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 9 Haziran Pazar günü tamamlanması bekleniyor.

YKS Sınav Yerleri Açıklandı Mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2024 giriş belgeleri erişime açılacağı tarih ÖSYM tarafından henüz açıklanmadı. Sınava az bir süre kala giriş belgeleri beklenirken, ÖSYM tarafından yapılacak açıklama bekleniyor.

YKS sınav giriş belgelerine erişim ÖSYM AİS üzerinden T.C ve aday şifreleri ile erişim sağlanacak.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.