YKS Sonuçları İçin Kritik Tarih

2021 YKS sınavı geçtiğimiz hafta gerçekleştirilerek, sınava girenler için büyük bekleyiş başladı. Sınavda ter döken adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Üniversite tercihi yapacak olan adaylar büyük bekleyişte. Peki, tarih ne zaman? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS Sonuçları Açıklandı Mı?

2021 YKS sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM tarafından düzenlenen YKS sınavı için tarih belli oldu. Ağustos ayında açıklanması beklenen YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 YKS sınavı 2. Oturum 26 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilmişti. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre sınav sonuçları ise 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklanması bekleniyor.

Sonrasında üniversite adayları kazandıkları puanlar ile tercihlerini gerçekleştirip yerleşim hakkı kazandıkları yerlere kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler.

Sınav Sonuçları Nasıl Duyurulacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS sonuçları uzun zamandır uygulanan sistem ile duyurulması bekleniyor. Sınava giren adayların evlerine herhangi bir belge gönderilmeyecek. Sınava giren adaylar ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden TC. kimlik numarası ve öğrenci şifreleri ile giriş yaparak buradan YKS sonuçları yazan butona tıklayarak sonuçları öğrenme imkanına erişecekler. Sistem 4 Ağustos 2021 tarihinde aktif olmaya başlayacak. Buradan adaylar direk olarak kazandıkları puanı görebilecekler.

Adaylar mobil uygulama üzerinden de sınav sonuçlarına erişim hakkı kazanabiliyor. Sonuçlar gerçekleştirilen testlerde cevaplar doğrultusunda yanlış ve doğru cevap sayıları, TYT puanı, başarı sırası, eğer varsa AYT ve YDT puanları ile birlikte ortaöğretim puanı, başarı sırası şeklinde olacak.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.