Spl Hazırlık Kursu, Online SPL Kursları


Sermaye Piyasası Faaliyetleri için SPL sınavları gerçekleştirilmektedir. SPL sınavlarında başarılı olan kişiler üç çeşit lisanstan birisine sahip olmaktadır. Lisansların en kapsamlısı seviye 3 lisansıdır. Bu lisans seviye 1 ve seviye 2’yi de kapsamaktadır. Bu nedenle sınava başvurmak isteyen lisans mezunu kişiler seviye 3’e başvurması oldukça avantajlı olacaktır.
 
Sınava hazırlanmak birçok mevzuat içermesi ve uygulama farklılıkları nedeniyle başvurucular için oldukça karmaşık bir süreçtir. Bu nedenle sınava hazırlanmak bu alanda yetkin bir spl kursu ile kişilere büyük avantaj kazandırmaktadır. Spk kursu bu sınavlar birden fazla modülde girildiğinden bu modüller için tam olarak hazırlanılmasını sağlar. Sınavlarda karşılaşılan en büyük zorluğu, sorumlu olunan ders kapsamlarındaki konuların bütünlüğü, anlaşılması, çakışan hükümler spl kursu sayesinde aşılabilmektedir.


 
Sınava Başvurmak İçin Eğitim Şartları

Yüksekokul mezunları yani ön lisans mezunları seviye 1 lisansına ve konut değerleme lisansına başvurabilmektedir. Lisans mezunları yani dört yıllık fakülte mezunları tüm seviyedeki lisanslara başvurabilmektedir. Lisansların alınması uzun bir süreç aldığından yükseköğrenime devam eden adaylar okulun bitimine müteakip sınava girebilme imkânı bulunmaktadır. Öğrenci konumunda olan adayların spk kursu ile bu sürece hazırlanması gayet kolaydır. Ayrıca lisans eğitimi esnasında sınava girmek için diploma ibraz etme şartı bulunmamaktadır.Sınava Çalışma Stratejileri

Sınavlar oldukça kapsamlı olmasından dolayı tüm modülleri bir anda verme yanlışlığına düşülmemelidir. Tüm modüllere bir anda hazırlanmak çalışma sürecini aşırı derecede yoğunlaştıracaktır. Spl kursu bu stratejileri gözeterek program belirlemesi nedeniyle sürecin hem başarılı hem de kolay olmasını sağlayacaktır. Bu stratejilerin temelinde aynı grupta yer alan derslerin gruplandırılması yer almaktadır. Lisansın alınabilmesi yaklaşık olarak 3 veya 4 sınav sonucu gerçekleşmektedir.


 
Lisans Seviyeleri Ders Kapsamları
 
Seviye olarak üç çeşit olan lisansın dersleri de birbirinin devamı durumundadır. Spk kursu bu nedenle adayların en verimli olarak sınava hazırlanabilmesini sağlamak için ders programlarını şu şekilde belirlemiştir.SPL Seviye 1

Sermaye Piyasası meslek kurallarının bilinmesi ve mevzuatının anlaşılması,
Sermaye piyasalarında kullanılan araçlar,
Yatırım kuruluşlarını tanıma,
Piyasada yapılan takas, muhafaza ve işlemlerin bilinmesi,SPL Seviye 2

Geniş kapsamlı olarak sermaye piyasası meslek kurallarının bilinmesi ve mevzuatının anlaşılması,

Seviye 1’ de yer alan derslerin genişletilmiş olarak işlenmesi,
Finans ve ticari piyasalar ile yasal mevzuat,
Piyasa mali analizinin yapılması,

Finansal ve Muhasebe Raporlamanın yapılmasını kapsayan 9 grup ders bulunmaktadır.SPL Seviye 3

Seviye 2’de görülen derslere ilave olarak genel ekonomi dersi, temel finansman matematiği ile değerlendirme yöntemi dersi, piyasada kullanılan vergilendirme dersini kapsayan 12 derstir.
Sınavlarda Başarılı Olma Şartları Nelerdir?
 
Sınava girildiğinde 100 tam not üzerinden 50 alınması ve tüm notların ortalaması 60 olması lisans alınabilmesini sağlamaktadır. Başarı gösterilemeyen dersler veya 60 ortalamayı tutturmak için yeniden sınava girmek mümkün olmaktadır. Sınav notlarının geçerlilik süresi 3 yıldır.  

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.