Spl Hazırlık Kursu, Online SPL Kursları


Sermaye Piyasası Faaliyetleri için SPL sınavları gerçekleştirilmektedir. SPL sınavlarında başarılı olan kişiler üç çeşit lisanstan birisine sahip olmaktadır. Lisansların en kapsamlısı seviye 3 lisansıdır. Bu lisans (seviye 3), seviye 1 ve seviye 2’yi de kapsamaktadır. Bu nedenle sınava başvurmak isteyen lisans mezunlarının seviye 3’e başvurması oldukça avantajlı olacaktır.
 
Sınava hazırlanmak, birçok mevzuat içermesi ve uygulama farklılıkları nedeniyle başvurucular için oldukça karmaşık bir süreçtir. Bu nedenle yetkin bir spl kursu ile sınava hazırlanmak, bu alanda kişilere büyük avantaj kazandırmaktadır. Spk kursu, bu sınavlara birden fazla modülde girildiğinden bu modüller için tam olarak hazırlanılmasını sağlar. Sınavlarda karşılaşılan en büyük zorluğu, sorumlu olunan ders kapsamlarındaki konuların bütünlüğü, anlaşılması, çakışan hükümler spl kursu sayesinde aşılabilmektedir.


 
Sınava Başvurmak İçin Eğitim Şartları

Yüksekokul mezunları yani ön lisans mezunları seviye 1 lisansına ve konut değerleme lisansına başvurabilmektedir. Lisans mezunları yani dört yıllık fakülte mezunları ise tüm seviyedeki lisanslara başvurabilmektedir. Lisansların alınması uzun bir süreci kapsadığından yüksek öğrenime devam eden adaylar okulun bitimine müteakip sınava girebilme imkânı bulabilmektedir. Öğrenci konumunda olan adayların spk kursu ile bu sürece hazırlanması gayet kolaydır. Ayrıca lisans eğitimi esnasında sınava girmek için diploma ibraz etme şartı bulunmamaktadır.Sınava Çalışma Stratejileri

Sınavlar oldukça kapsamlı olmasından dolayı tüm modülleri bir anda verme yanlışlığına düşülmemelidir. Tüm modüllere bir anda hazırlanmak, çalışma sürecini aşırı derecede yoğunlaştıracaktır. Spl kursu, bu stratejileri gözeterek program belirlemesi nedeniyle sürecin hem başarılı hem de kolay olmasını sağlayacaktır. Bu stratejilerin temelinde aynı grupta yer alan derslerin gruplandırılması yer almaktadır. Lisansın alınabilmesi yaklaşık olarak 3 veya 4 sınav sonucu gerçekleşmektedir.


 
Lisans Seviyeleri Ders Kapsamları
 
Seviye olarak üç çeşit olan lisansların dersleri de birbirinin devamı durumundadır. Spk kursu bu nedenle adayların en verimli olarak sınava hazırlanabilmesini sağlamak için ders programlarını şu şekilde belirlemiştir.SPL Seviye 1

Sermaye Piyasası meslek kurallarının bilinmesi ve mevzuatının anlaşılması,
Sermaye piyasalarında kullanılan araçlar,
Yatırım kuruluşlarını tanıma,
Piyasada yapılan takas, muhafaza ve işlemlerin bilinmesi.SPL Seviye 2

Geniş kapsamlı olarak sermaye piyasası meslek kurallarının bilinmesi ve mevzuatının anlaşılması,

Seviye 1’ de yer alan derslerin genişletilmiş olarak işlenmesi,
Finans ve ticari piyasalar ile ilgili yasal mevzuat,
Piyasa mali analizinin yapılması,

Finansal ve Muhasebe Raporlamanın yapılmasını kapsayan 9 grup ders bulunmaktadır.SPL Seviye 3

Seviye 2’de görülen derslere ilave olarak genel ekonomi dersi, temel finansman matematiği ile değerlendirme yöntemi dersi, piyasada kullanılan vergilendirme dersini kapsayan 12 dersten oluşmaktadır.
Sınavlarda Başarılı Olma Şartları Nelerdir?
 
Sınava girildiğinde 100 tam not üzerinden 50 alınması ve tüm notların ortalamasının ise 60 olması, lisansın alınabilmesini sağlamaktadır. Başarı gösterilemeyen dersler veya 60 ortalamayı tutturmak için yeniden sınava girmek mümkün olmaktadır. Sınav notlarının geçerlilik süresi 3 yıldır.  

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.