ALES Kursu hakkında genel bilgiler

İstanbul'da bulunan şubelerimizden ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) kursuna kayıt yaptırarak eğitim alabilir ya da dilerseniz internet sitemiz üzerinden online ALES kursuna katılım sağlayarak ALES sınavına hazırlık yapabilirsiniz. ALES kursuna katılım sağlamak; disipline olmak, başta uzun paragraf soruları ve sözel mantık soruları olmak üzere çok daha kısa sürede soru çözebilmek, mukayeseli bir biçimde durumunuzu görmek gibi avantajlar sağlayacaktır.

 

ALES Kursu Fiyatları

ALES hazırlık kursu sizleri sınava başarılı bir şekilde hazırlarken aynı zamanda daha bilinçli ve daha planlı çalışma yapmanıza da katkı sağlayacaktır. ALES kursunda verilen eğitimin saati, kurs ve eğitim seviyesine göre ALES kursu fiyatları değişim göstermektedir. Uygun fiyatlı kursun yanı sıra aynı zamanda kaliteli eğitim ve donanımlı kaynaklar ile eğitim veren kursların iyi bir şekilde araştırılması sınavdaki başarınızda büyük etki sağlayacaktır. Dilerseniz daha uygun fiyatlar ile internet sitesi üzerinden de online olarak ALES kursuna katılım sağlayabilir ve sınav öncesi bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. ALES kursu İstanbul başvurmanız halinde bu konuda sizleri bilgilendirmekte ve talepleriniz doğrultusunda hizmet sunmaktadır.

 

ALES Sınavı Hangi Dersleri Kapsar?

ALES sınavı sayısal ve sözel olmak üzere toplamda iki bölümden oluşmaktadır. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavının kısaltılması olarak bilinen ALES sınavı yılda 3 kez yapılmakta ve alınan sonuç 5 yıl süreyle geçerli olmaktadır. Bu sınavı başarılı bir şekilde geçen kişiler yükseköğretim kurumlarında çevirici, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi gibi bölümlerde çalışmaya hak kazanmaktadır. ALES eğitiminde temel matematik, geometri, mantık ve Türkçe derslerini kapsayan detaylı bir eğitim verilmektedir. Kurumlarımızda bu eğitimler, uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. ALES kursunda anlamadığınız konular ile ilgili öğretmenlerden tekrar bilgi alabilir ve aklınıza takılan her türlü soruları sorarak bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Sayısal ya da sözel fark etmeksizin her türlü konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.