ALES Kursu, İstanbul En iyi ALES kursları

ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, yüksek lisans eğitimine başvuru yapacak olan kişilerin; kadro olarak öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici, araştırma görevlisi gibi unvanlarla çalışma yapabilmeleri için başvurulan bir sınavdır. Aynı şekilde yurtdışı için görevlendirilmesinde adayların ALES sınavına girme şartı aranır. Saymış olduğumuz hizmet gruplarından birini kazanmak için ALES sınavından en az yetmiş almak gerekir. Yetmiş puanın altına düşen kişiler ALES sınavında başarısız sayılmaktadır. En alt sınır yetmiş olsa da adayların başarı şanslarını arttırmak için yüksek bir puan almaları onlara oldukça yarar sağlayacaktır.

 

ALES Sınavına Kimler Girebilir?

ALES sınavına girmek içim lisans programında eğitim almak şarttır. Herhangi bir lisans programından mezun olan kişiler ALES sınavına girmeye hak kazanır. Yurt dışında olan kişiler de denklik belgesine sahip oldukları takdirde aynı şekilde ALES sınavına başvurmaya hak kazanabilir. ALES sınavına herhangi katılım sınırlaması yoktur.  Yani sınavdan başarılı oluncaya kadar istediğiniz kadar ALES sınavına katılabilirsiniz. Başvuru sırasında, son 5 yıl içinde girilmiş olan sınavlar içinden en yüksek puan aldığınız ALES puanı esas alınır.

 

ALES Kursları İstanbul

ALES kursları İstanbul olarak İstanbul’da katılabileceğiniz pek çok kurs bulunmaktadır. Bu kurslardan birine yazılarak ALES sınavına daha etkin bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Uzman eğitmenler eşliğinde sınava çok daha iyi bir şekilde hazırlanmanız mümkündür. Eğitmenlerin kursta vereceği dersleri iyi takip ederek konuları çok daha iyi kavrayabilir ve daha iyi bir şekilde sınava böylece hazırlanabilirsiniz. ALES kursu için İstanbul’da size en yakın ve kaliteli eğitim veren kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

 

ALES Kurs Ücretleri

ALES kurs ücretleri gidilecek kursa göre farklılık gösterebilir. Kurs ücretleri hakkında bilgi edinmek için kursların iletişim numaralarından irtibata geçerek kurs fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sizin için en uygun kursları araştırarak kurs fiyatlarını da değerlendirerek en uygun kurs seçiminde bulunabilirsiniz. Kurs seçimi yaptıktan sonra kurs için kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz. Kursa kayıt olduktan sonra kurstan verim almak için düzenli şekilde kurslara devam etmeniz önerilir. Kurslara düzenli devam ederek sınav zamanında iyi bir puan alma şansı elde edebilirsiniz. Bu şekilde iyi bir performans sergilemek için kurslara düzenli devam sağlamanız önemlidir.