DGS Kursu

Dikey geçiş sınavı kısaltması olarak bilinen DGS sınavı, Matematik ve Türkçe derslerinden soruların yer aldığı bir sınavdır. Her yıl Temmuz ve Ağustos ayları arasında yapılan DGS sınavından başarılı sonuç alabilmek için sınava hazırlık büyük önem taşır. DGS sınavı ön lisanstan yüksek öğretim lisans programlarına geçiş yapabilmek için uygulanan bir sınavdır. Toplamda 100 sorudan oluşan DGS sınavından başarılı bir ortalama ile geçmek isteyen kişiler DGS kurslarından destek alabilir ve kendilerini sınava daha motive bir şekilde hazırlayarak başarılarını arttırabilir. DGS sınavına hazırlıkta DGS kursuna katılım sağlamak zorunlu değildir ancak en doğru kaynaklar üzerinden çalışmak ve daha bilinçli bir şekilde süreci yönetmek için kursa katılım sizlere hem büyük destek olacak hem de büyük fayda sağlayacaktır. DGS hazırlık kursunda seviyenize uygun olarak özel eğitim verilmektedir.

DGS Kursunun Faydaları

DGS kursunda detaylı konu anlatımı, alanında uzman öğretmen kadrosu ve en yeni kaynaklar bulunmakta olduğundan dolayı sınava hazırlanma aşaması sizler için çok daha kolay ve etkili olacaktır. En iyi DGS kursu için araştırma yaparken dikkat edilecek olan en önemli nokta ise kursun eğitim kalitesi ve eğitimde hangi kaynakları kullandığıdır. En güncel kaynaklar ile eğitim veren DGS kursları hem eğitim seviyenizi geliştirmekte hem de sizi sınava hazırlayarak başarıya taşımaktadır. Kurslara katılım sağlayarak eksik bilgilerinizi tamamlayabilir, aklınıza takılan her türlü sorulara çözüm bulabilir ve  son sınavda çıkan güncel sorular ile deneme testlerine katılım sağlayarak sınava hazırlık durumunuzu test edebilirsiniz. DGS kurslarında sık sık deneme testleri yapılarak öğrencilerin öğrenim seviyesi ölçülür ve öğrenciler eğitim seviyesine göre sınıflandırılarak özel dersler verilir.

Online DGS Kursları

Eğer DGS kursuna gitmeye zamanınız yok ise evde internet sitesi üzerinden de online DGS kursuna katılım sağlayabilirsiniz. Online DGS kurslarında aynı kurstaymış gibi uzman öğretmenler tarafından eğitim verilmekte ve yine kurstaki gibi deneme sınavları ile öğrencilerin bilgi seviyeleri ve sınava ne derece hazır oldukları test edilmektedir. Sınava hazırlanırken test çözmek hem bilgilerinizi geliştirmek, hem zamanla yarışmayı öğrenerek hızlanmak, hem de soruları daha pratik olarak anlayabilmek açısından önemlidir.

DGS Kursu Fiyatları

Kurumlarımız en kaliteli eğitimi en uygun fiyatlarla öğrencilerimize vermektedir. 2022 yılı örgün ve online kurslarımızın fiyatını konuşmak için sizi binalarımızda, çay içmeye davet ediyoruz.

DGS Tercihleri Nasıl Yapılır?

DGS sınavını başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar tercih yapmaya hak kazanırlar. Tercih süreci, sonuçların açıklanmasından  itibaren 15 gün sürmektedir. Kurumlarımız öğrencilerimize tercih sırasında da yardımcı olmakta ve tercih robotumuzu kullanarak onları en akılcı alternatiflere yönlendirmektedir.