Hakimlik Kursu

Hakimlik sınavına hazırlık yapmak isteyen kişiler, başarılı sonuç elde edebilmek için mutlaka hakimlik kursuna katılım sağlayarak doğru kaynaklar üzerinden ve uzman öğretmenlerden eğitim alarak sınava hazırlanmalıdır. Her zaman düzenli ve bilinçli yapılan bir çalışma başarıyı önde getirmektedir. Kursa gitmek hiçbir zaman hiçbir alanda zorunlu değildir ancak daha başarılı sonuçlar için büyük fayda sağlamaktadır. Hakimlik kursuna katılım sağlayarak özel olarak verilen eğitimde tüm detaylar, daha önceki dönem sınavlarında çıkan sorular, konu anlatımları, deneme testleri ve daha pek çok hazırlık yapılmaktadır. Bunun yanı sıra anlamadığınız konuları özel olarak danışabilir ve özel etütler ile de bilgilerinizi geliştirebilirsiniz. Hakimlik kursu İstanbul’da uygun fiyatlar ile adaylara destek sağlamaktadır.

Hakimlik eğitimi ciddi bir çalışma gerektirir. İdari hakimlik de en zor bölümlerden biridir. İdari hakimlik kursunda mesleğin tanımı, görevler, kanunlar, yasalar ve daha pek çok konuda detaylı bilgilendirmeler yapılmakta, adaylar sınava başarılı bir şekilde hazırlanırken aynı zamanda seçmiş oldukları mesleğin tüm detaylarını profesyonel bir şekilde öğrenmektedir.

İdari Hakimlik Sınavı Ve Staj Süreleri

İdari hakimlik sınavında zorlu bir sürece hazır olmanız gerekir. İdari hakimlik sınavından başarılı olarak sayılabilmeniz için en az 85 puan almanız gerekir. Sınavı başarılı bir şekilde geçtikten sonra karşınıza çıkan mülakatta da başarılı bir sonuç elde etmeniz durumunda mesleğe başlayabilirsiniz. Sözlü mülakat Bakanlık tarafından yapılmaktadır. Bu aşamayı da başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra zorlu staj süreçleri başlamaktadır. Online idari hakimlik kursu üzerinden eğitim alarak da sınavı ve mülakatı başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden verilen online kurslarda da kafanıza takılan her türlü soruların cevabını bulabilir ve deneme sınavları ile bilgilerinizi test ederek başarınızı gözlemleyebilirsiniz.

İdari hakimlik stajları 3,5 ay mahkeme stajı, 1,5 ay hazırlık eğitimi, 3 ay Danıştay, 1,5 ay mahkeme stajı, 15 günlük valilik ve 4 ay son eğitim şeklinde gerçekleşmektedir.  İdari hakimlik kursu İstanbul’da pek çok eğitim kurumunda verilmektedir.

Hakimlik Kursu Fiyatları

Hakimlik sınavı üzerine eğitim vermekte olan özel kurslarda ders saatlerine göre fiyat belirlemesi yapılmakta ve fiyatlar kurslara göre değişim göstermektedir. Hakimlik kursu fiyatları ilden ile de değişmektedir. İstanbul’da kaliteli eğitimi uygun fiyatlar ile almanız mümkündür. En uygun fiyatlarla kaliteli eğitim almak için eğitim kurumlarını ziyarete gidebilir, konu anlatımları ve dersler hakkında bilgi alabilirisiniz. Hakimlik kursları özel olarak birebir verilebildiği gibi aynı zamandan internet sitesi üzerinden de online olarak hakimlik kursu eğitimi verilebilmektedir. İnternet üzerinden eğitim verilmekte olan online hakimlik kursları da ücretlidir ancak özel kurslara göre online kursların ücreti biraz daha düşüktür.  En iyi hakimlik kursu için araştırma yapmanız ve sağlam kaynakları olan bir eğitim kurumuna katılım sağlamanız sizin yararınıza olacaktır.