Mortgage Brokerliği Kursu

Mortgage Brokerliğini kısa bir şekilde açıklamak gerekirse; bankaların ve müşterilerin arasında aracılık yapan kişilerdir. Konut finansmanı tanıtım ve pazarlama temsilciliği olarak bilinen Mortgage brokerliği, ev sahibi olmak isteyen kişilerin banka hizmet taleplerini karşılamak ve kredi kullandırım işlemleri ile ilgilenmek için hizmet sunmaktadır. Mortgage Brokerliği, yatırımcı adına işlem yapan, al-sat emirlerine uygun hareket eden ve gerekli belgeler üzerinde değerlendirmeler yaparak ilgili mercilere müracaat ederek hizmet veren kişileri kapsamaktadır. Mortgage brokerliği kursuna katılım sağlayarak sertifika alabilir ve bankalarda işe alım sürecinde iş bulma olanağınızı arttırabilirsiniz. Mortgage sektöründe kendinizi geliştirerek mesleğin tüm detayları hakkında bilgi sahibi olmak ve daha kolay iş bulabilmek için siz de Mortgage brokerliği kursuna katılım sağlayabilir ve kurs bitiminde sertifika sahibi olabilirsiniz.

Mortgage Brokerliği Kursuna Katılım

Mortgage brokerliği eğitiminde finans, gayrimenkul değerleme ve mortgage sistem eğitimi hakkında eğitimler verilmekte ve uygulamalı olarak anlatımlar yapılmaktadır. Mortgage brokerliği kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler bankalarda Mortgage brokeri olarak çalışmaya başlayabilmektedir. Kursa katılım sağlayarak 1 ay eğitim sonucu sertifika almaya hak kazanan kişiler Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanan sertifikaya sahip olmaktadır. Günümüzde konut alımlarının çoğu kredi kullanarak gerçekleşmektedir. Bankalar da personel seçiminde alanında eğitim almış, tecrübeli personelleri tercih etmekte ve bu sertifika da işe giriş konusunda oldukça etkili olmaktadır.

Mortgage Brokerliği Kurs Fiyatları

Mortgage brokerliği kursu fiyatları verilen eğitimin saat ve süresine göre değişim göstermektedir. Kurs fiyatları içerisinde kurs bitiminde verilen sertifika fiyatı da dahil edilmektedir. Sertifika için ek bir ücret söz konusu değildir. Siz de meslek hayatınızda yeni bir adım atarak kendinizi geliştirmek ve yenilemek istiyorsanız Mortgage brokerliği kurslarına katılım sağlayabilir, finansman alanında pek çok bilgide tecrübe sahibi olabilir ve sertifika almaya hak kazanarak kendinize bir meslek edinebilirsiniz. Mortgage brokerliği kursu yaklaşık olarak 1 ay gibi bir süreyi kapsamaktadır. Kurs fiyatları ve detayları ile ilgili internet sitesi üzerinden araştırma yapabilir ya da ön başvuru formunu doldurarak ücretsiz başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.