Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Kursu

 

Genellikle her yıl bir defa yapılan Sayıştay Denetçi Yardımcılığı sınavı, iki basamaktan oluşmaktadır. İlk yapılan eleme sınavında adaylara, 90 soruluk bir test uygulanmaktadır. Sınav içeriğinde Türkçe, Matematik ve Tarih derslerinden oluşan Genel Kültür - Genel Yetenek testi ve her biri 15 adet soru barındıran İktisat, Hukuk, Maliye ve Muhasebe bölümlerinden oluşan Alan Bilgisi testi bulunmaktadır.

Eleme sınavında başarılı olan adaylara, daha sonra  klasik usulde düzenlenen yazılı sınav uygulanmaktadır. Bu sınavda da adaylara Hukuk, Maliye, İktisat ve Muhasebe (seçimlik olarak Muhasebe yerine Ticaret Hukuku da aday tarafından tercih edilebilir) alanlarından sorular sorulmaktadır.  Ayrıca adaylara, kompozisyon da yazdırılmaktadır. 

Sayıştay Denetçi Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık Kurs Kayıtlarımız Devam Ediyor. Siz de Sayıştay Denetçiliği Sınavını Kazanmak İstiyorsanız Sınavlara Uzman Kadromuz ve Profesyonel Yayınlarımızla Hazırlanın. Kurslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Eğitim Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.