Site Apartman Yöneticiliği Kursu

Günümüzde yeni yapılar genel olarak site şeklinde oluşturulmakta ve yerleşim yerlerinin genişletilmesi ile birlikte ev yapımlarında artışlar gözlemlenmektedir. Özellikle çoklu bina ve sitelerde yer almakta olan spor salonları, dinlenme alanları, park ve buna benzer pek çok etkinlik alanlarının tecrübeli ve bilinçli bir kişi tarafından yönetilmesi zorunlu tutulmaktadır. Çoklu yaşam alanlarında yönetim düzen ve temizlik açısından büyük önem taşımaktadır. Site ve apartman yöneticiliği kursu da bu alanda çalışmak isteyen kişiler için işe giriş ve üst kıdem de iş bulmak için büyük avantaj sağlamaktadır. Site ve apartman yöneticiliği kursu İstanbul’da pek çok eğitim kurumu tarafından verilmektedir. Site ve apartman yöneticiliği kursu 1 ay sürmektedir ve 1 ay sonunda kurs vermiş olduğu eğitim üzerinden sınav uygulamaktadır. Bu sınavı başarılı bir şekilde tamamlayanlar Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifikayı almaya hak kazanacaktır.

Site Ve Apartman Yöneticiliği Kurs Saatleri

Site ve apartman yöneticiliği kursu saatleri genel olarak hafta içi akşam saatlerinde düzenlenmektedir. Çalışan ve kurs için vakit ayıramayan kişiler için de hafta sonu eğitim verilmektedir. 1 ay boyunca kursa düzenli olarak katılım sağlamak sınavdaki başarıyı arttırmak ve dersleri kaçırmadan site ve apartman yöneticiliği hakkında tüm detayları öğrenmek için büyük önem taşımaktadır.  Site ve apartman yöneticiliği kursunda yönetim ile ilgili tüm detaylar anlatılırken bunun yanı sıra kişiler arası ilişkiler, ön muhasebe ve yönetim becerileri hakkında da eğitim verilmektedir.

Site Apartman Yöneticiliği Kursu Fiyatları

Site ve apartman yöneticiliği kursu fiyatları dönemsel olarak değişim göstermektedir. Site ve apartman yöneticiliği kursu veren eğitim kurumlarında fiyat farklılıkları gözlemlenebilmektedir. Kurs seçimi yaparken verilen eğitim kalitesi iyi bir şekilde araştırılmalı ve özellikle de sertifikanın MEB onaylı olmasına çok çok dikkat edilmelidir. Bunun sebebi ise MEB onayı olmayan sertifikalar pek çok kurum tarafından geçersiz sayılmaktadır. Kurs ücretleri 1 aylık sürenin sonunda ödenebileceği gibi toplu olarak baştan da ödeme yapılabilmektedir. Genel olarak pek çok kurs fiyatın belirli bir oranını peşinat olarak almakta, kalan ücreti ise kurs bitiminde talep etmektedir.