Temel Emlakçılık Kursu

Temel emlakçılık kursuna katılım sağlayarak almış olduğunuz sertifika ile kendi ofisinizi kurabilir ya da herhangi bir emlak ofisinde gayrimenkul danışmanı olarak çalışarak kendinizi emlakçılık alanında geliştirebilirsiniz. Temel emlakçılık kursu İstanbul, Milli Eğitim Bakanlığından onay alarak vermiş olduğu sertifikalar ile pek çok kişiye iş imkanı sunmaktadır. Sertifika üzerinde MEB onayı olması özellikle kendi ofisinizi açarken büyük önem taşımaktadır. MEB onayı olmayan sertifikalar geçersiz sayılmaktadır.  Günümüzde yerleşim yerlerinde konutların artması  emlak işlemlerinin de yaygınlaşmasına yol açmaktadır.

Temel Emlakçılık Kursunun Faydaları

Eskiden emlakçılık sertifikası olmasa dahi pek çok kişi  gayrimenkul kiralama, alım ve satım gibi pek çok işlemleri yapabiliyordu ancak yeni çıkacak olan yasada sertifika sahibi olmayan kişilerin bu işlemlerin hiçbirini yapmaya hakkı olmayacaktır. Ayrıca sertifika ile kendi işinizi kurabilir ve kendi işinizin patronu olma yolunda büyük bir adım atabilirsiniz. Temel emlakçılık kursu eğitimleri hafta içi akşam saatlerinde ve hafta sonu verilmektedir. 1 ay süreyi kapsamakta olan kurs saatlerinde kursa katılım hem emlakçılık alanında kendinizi geliştirmeniz açısından hem de sınavda başarı oranınızı arttırmanız açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Temel Emlakçılık Kursunun Fiyatları

Temel emlakçılık kursunun fiyatları genel olarak sertifika fiyatı da dahil olarak hesaplanmaktadır. Kurs fiyatları her dönemde değişiklik göstermekte olduğundan belirli bir fiyat aralığı yer almamaktadır. Emlak pazarlama, gayrimenkul hukuku, tapu ve kadastro olmak üzere detaylı eğitim veren temel emlakçılık kursları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak ve kursa katılım sağlamak için ön başvuru kaydınızı oluşturabilir ve kursa katılım sağlayabilirsiniz. Temel emlakçılık kursunun ödemeleri kursların çalışma stiline göre değişiklik göstermektedir. Siz de kendi mesleğinizi kurmak ve kendi işinizi yönetmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sertifika sahibi olmak. Bunun için ise kursa katılım sağlamanız ve başarılı ortalama ile sınavı geçmeniz yeterli olacaktır. Daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak, kurs fiyatları hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz deneme derslerine katılım sağlamak için size en yakın temel emlakçılık kursuna giderek başvuru yapmanız yeterli olacaktır.