Üsküdar ALES Kursu

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi olarak bilinen ALES sınavının bundan sonraki ilk sınavı 2021 yılında Eylül ayında gerçekleşecektir. 19 Eylül'de gerçekleşecek olan bu sınava hazırlanırken ALES kurslarından yardım alarak sınavdaki başarı oranınızı yükseltebilirsiniz. Üsküdar ALES kursu bu konuda sizlere büyük destek sağlamaktadır. 2021 ALES sınavında hem sözel hem de sayısal konular yer almaktadır ve sınav 150 dakikalık süreyi kapsamaktadır. ALES hazırlık kursuna katılım sağlayarak sözel ya da sayısal hangi bölümde eksiğiniz var ise onun üzerinde daha detaylı eğitim alabilir, bilgilerinizi geliştirebilir ve  son sınavda çıkan sorulardan oluşan deneme testlerine katılım sağlayarak sınava ne derece hazır olduğunuzu denetleyebilirsiniz.

Online ALES Kursları

Online ALES kursu internet sitesi üzerinden verilen eğitim sistemini kapsamaktadır. Genel olarak kursa gitmeye vakti olmayan kişilerin internet sitesi üzerinden online olarak eğitimlere katılmasını ve sınava hazırlanmasını hedefleyen bu eğitim sisteminde ücretsiz online ALES kursları da verilmektedir. Ücretli olarak verilen online ALES kurslarında ise kurs fiyatları normal kurslara oranla çok daha düşüktür. 

ALES Sınavı Neden Yapılır?

ALES sınavı lisansüstü eğitime girişte, yurt dışı eğitimlerini lisansüstü olarak gerçekleştirmek isteyen kişilere ve yüksek öğretim kurumlarında okutman, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi gibi atamaların gerçekleşmesi için uygulanan bir sınavdır. Yılda 3 kez yapılan ALES sınavından başarılı bir ortalama ile geçebilmek için siz de en iyi ALES kurslarını araştırabilirsiniz. Hızlandırılmış ALES kursu İstanbul ile pratiğinizi geliştirebilir, deneme testleri ile zamanla yarışmaya ve konuları daha hızlı ve pratik bir şekilde anlamaya odaklanabilir ve detaylı konu anlatımları ile eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. İlk etapta yapılan deneme testlerinde sözel ya da sayısal hangi konuda eksiğiniz var ise ona uygun olarak eğitim alabilmeniz için özel olarak oluşturulan ders gruplarında seviyenize uygun eğitimlerle çalışmaya başlayabilir ve bire bir etütlere katılım sağlayarak anlamadığınız, aklınıza takılan her türlü konuda destek alabilirsiniz.