Kaymakamlık Sınavı Hazırlık Kursu, Online Kaymakamlık Kursları

 Kendi çalışmalarınızın yanı sıra kaymakamlık kursu tarafından eğitim veren uzman eğitmenler, sınava daha donanımlı ve etkili bir şekilde hazırlanmanızı sağlamaktadır. Sınav  müfredatı dışında sınavda çıkabilecek olan sorular, deneme sınavı uygulamaları, konu tekrarı ve sınav teknikleri gibi birçok farklı alanda sizlere eğitim fırsatı sunan kaymakamlık sınavı kursu İstanbul seçenekleri başarı oranını yükseltmektedir.

 

Kaymakamlık Sınavı Ne Zaman?

İç İşleri Bakanlığı tarafından her yıl gerçekleştirilen kaymakamlık sınavı, her yıl farklı tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı kaymakamlık sınavı hazırlık sürecinde olan kişilerin sınav başvuru ve sınav tarihlerini güncel olarak takip etmeleri gerekmektedir.

Kaymakamlık sınavı kursu veren eğitim merkezleri, eğitim süreci boyunca sınav başvuru ve tarihi ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmekte ve adayların bilgi sahibi olmasına da yardımcı olmaktadır. Adaylar, hazırlık sürecinde sınav zamanına kadar online kaymakamlık kursu fırsatlarından da faydalanabilmektedir.

 

Kaymakamlık Sınavı Soru Dağılımı

Kaymakamlık sınavında adaylara toplam 100 soru sorulmaktadır. Genel kültür ve genel yetenek olarak iki ayrı grup halinde sorular sınıflandırılmaktadır. Genel yetenek bölümünde 34, genel kültür bölümünde ise 66 soru bulunmaktadır.

 

Kaymakamlık Sınavı Kimler Girebilir?

Kaymakam adayı olarak kaymakamlık sınavına girecek olan adayların kaymakamlık sınavı başvuru sürecinde belirli şartları taşıyor olması gerekir.

Siyasal bilgiler ve İktisadi – İdari Bilimler bölümlerinden mezun olan adayların ilk tercihleri arasında yer alan kaymakamlık sınavına aynı zamanda üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, işletme, maliye ve finans, hukuk, psikoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım bölümlerinden mezun olan kişiler de sınava başvuru yapabilmektedir.

 

Kaymakamlık Sınavı Konu Dağılımı

Türkçe 14, inkılap 4, Türkiye’nin sosyo ekonomik yapısı 10, güncel konular 6 soru dışında alan bilgisi adıyla da bilinen bölümde 66 soru bulunmaktadır. Bu bölümde ise iktisat 12 soru, Türkiye idari yapı 14, idare hukuku 18, anayasa hukuku 13, Türkiye’de demokratikleşme ve insan hakları 6, Türkiye’de mahalli idareler 9 soru bulunmaktadır.

 

Kaymakamlık Sınavı Hazırlık

Sınava hazırlık sürecinde konu eksiklerini tamamlamak ve sınavda karşınıza çıkabilecek örnek soruları eğitmen eşliğinde çözmek başarı oranını yükseltmektedir. Çoğu aday kursta deneme sınavı ile sınav heyecanını yenmektedir. Bir diğer yandan her bütçeye uygun kaymakamlık kursu ücretleri bulunmaktadır.

Ön Kayıt Başvuru Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.